Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Lietuvoje paskelbta gripo epidemija

2009-11-25
Paskelbk savo straipsnį

Vakar Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija Lietuvoje paskelbė gripo epidemiją. Jeigu daugiau kaip pusėje Lietuvos savivaldybių teritorijų vienu metu paskelbiama gripo epidemiją, Valstybinė gripo pandemijos komisija teikia siūlymą Lietuvos Respublikos Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijai dėl gripo epidemijos paskelbimo Lietuvoje.

Šiuo metu atsižvelgdamos į visuomenės sveikatos specialistų rekomendacijas gripo epidemiją yra paskelbusips 39 savivaldybės iš 60-ies, praneša Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba.

Gripo epidemija paskelbta Kauno miesto, Kauno rajono, Kaišiadorių rajono, Jonavos rajono, Kėdainių rajono, Prienų rajono, Raseinių rajono, Birštono, Vilniaus miesto, Ukmergės rajono, Širvintų rajono, Švenčionių rajono, Trakų rajono, Elektrėnų, Visagino, Šalčininkų rajono, Utenos rajono, Ignalinos rajono, Molėtų rajono, Anykščių rajono, Zarasų rajono, Alytaus miesto, Varėnos rajono, Druskininkų, Lazdijų rajono, Marijampolės, Kazlų Rūdos, Vilkaviškio rajono, Klaipėdos rajono, Šiaulių miesto, Pakruojo rajono, Joniškio rajono, Radviliškio rajono, Panavėžio miesto, Rokiškio rajono, Kupiškio rajono, Jurbarko rajono, Pagėgių, Telšių rajono savivaldybėse.

* Epideminis sergamumo lygis pasiekiamas, kai iš 10 tūkst. gyventojų sergančiųjų skaičius viršija 100.

„Situacija reikalauja budrumo, tačiau kol kas nėra pagrindo skelbti ekstremalią situaciją, - teigė ministras R. Palaitis. – Mes įdėmiai stebime padėtį visose savivaldybėse ir imamės atitinkamų veiksmų, derančių tokioje situacijoje“.

Pasak ministro, taip pat kontroliuojama, kad visose institucijose, atsakingose už visuomenės poreikių – transporto, energijos, komunalinių paslaugų, viešojo saugumo, telekomunikacijų, finansų sistemos – užtikrinimą, pakaktų individualių prevencijos priemonių.

Lietuvoje patvirtinti du mirties nuo vadinamojo kiaulių gripo atvejai. Kaip teigia sveikatos apsaugos viceministras Artūras Skikas, nauja vaistų siunta, kuri patenkins esamą poreikį, jau pasiekė Lietuvą ir tik nuo vaistinių priklauso, kada prekyba jais bus atnaujinta. Antivirusinių vaistų pakankamai yra ir ligoninėse, joms medikamentai tiekiami pagal poreikį.

Artimiausiu metu Lietuvą pasieks ir vakcina nuo šio A(H1N1) viruso, ja pirmiausia bus skiepijami į rizikos grupes patenkantys šalies gyventojai. Viceministras dar kartą akcentavo, jog profilaktiškai vaistų nuo šio tipo gripo vartoti turėtų tik tie žmonės, kurių šeimoje jau yra sergančiųjų – visiems kitiems rekomenduojamos tradicinės profilaktikos ir apsaugos priemonės. Komisija nutarė imtis veiksmų, kad receptai gripui gydyti būtų išduodami sparčiau, o kai kuriose poliklinikose medikai jau dabar dirba ilgiau.

Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos rekomenduoja šiuo metu atsisakyti rengti masinius renginius ne tik toms savivaldybėms, kuriose paskelbta epidemija, bet ir kol kas epidemijos neapimtoms teritorijoms.

Gripo virusas per maistą neplinta>>

Pernai sezoninio gripo epidemija buvo paskelbta tik vienoje savivaldybėje – Kauno miesto. Ankstesniais metais gripas apimdavo kur kas daugiau teritorijų. 2007-2008 m. sezonu gripo epidemija užregistruota 9 savivaldybėse, 2006-2007 m. – 27, o 2005-2006 m. – net 40 savivaldybių.

Daugiau informacijos, kaip apsisaugoti nuo gripo ir kaip elgtis susirgus, gyventojams bus teikiama per visuomenės informavimo priemones bei kitais būdais.

VTV informacija
Nuotrauka: corbis.com