Lietuva kiaulienos ir gyvų kiaulių iš Airijos neįsiveža

Lietuva kiaulienos ir gyvų kiaulių iš Airijos neįsiveža

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba šiandien Europos Komisijos Skubiųjų pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą, kad airiškoje kiaulienoje nustatyti dioksinai.

„Lietuvos vartotojai gali jaustis saugūs, nes kiaulienos ir gyvų kiaulių iš Airijos neįsivežama. Šios produkcijos Lietuvos rinkoje nėra. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba uždraudė kiaulienos įvežimą iš Airijos“, - tvirtina Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos ir užkrečiamųjų ligų centro vedėjas Mindaugas Kašinskas.

Airijos maisto saugos kompetentinga institucija patvirtino faktą, kad šalyje užaugintų kiaulių mėsoje nustatyti toksinai viršijo normą 200 kartų. Dėl šios priežasties Airijoje sustabdyta visos kiaulienos pardavimas prekybos vietose. Uždrausta tolimesnė vietinės kiaulienos realizacija šalyje ir eksportas.

Taip pat ši tarnyba įspėja kol kas nevartoti airiškos kiaulienos produkcijos, kol nebus nustatyta tiksli šių dioksinų atsiradimo priežastis. Manoma, jog kiauliena galėjo užsiteršti per pašarus.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba seka informaciją apie tolimesnę tyrimo eigą Airijoje ir apie tai informuos vartotojus.

VMVT informacija
Nuotrauka: www.sxc.hu

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną