Lenkiškos degtinės gamintojai veržiasi į Didžiosios Britanijos rinką

Lenkiškos degtinės gamintojai veržiasi į Didžiosios Britanijos rinką

Lenkija yra didžiausia degtinės gamintoja Europos Sąjungoje: šalyje pagaminama 40 proc. visos ES produkcijos. Kas sekundę pasaulyje parduodama 16 pusės litro degtinės butelių, pagamintų Lenkijoje. Šiuo metu Lenkijos degtinės gamintojai aktyviai varžosi jau ir Didžiosios Britanijos rinkoje. Britai jau spėjo pamėgti lenkišką alų: įdomu, ar ir lenkiškos degtinės skonis jiems patiks?

Didžioji Britanija, nepaisant paplitusios lengvesnių alkoholinių gėrimų vartojimo tradicijos, užima 10 vietą pasaulyje pagal degtinės suvartojimą. Pernai britai išgėrė apie 66 mln. litrų šio alkoholinio gėrimo. Dėl šios priežasties lenkų degtinės gamintojai vis atkakliau veržiasi į šią pelningą rinką: birželio mėnesį „Asda“ prekybos tinklui priklausančiose parduotuvėse britai galės įsigyti „Zoladkowa Gorzka“ degtinės. Vasarą prie jos taip pat prisijungs ir „Sobieski“ degtinė, kurios bus galima įsigyti „Tesco“ ir „Sainsbury“ prekybos centruose. Anglijoje lenkiškos degtinės galima rasti parduotuvėse, prekybos centruose, aludėse ir netgi garsiuosiuose „Harrods“ prekybos namuose. Čia taip pat galima įsigyti „Belvedere“ degtinės, kuri populiari viso pasaulio brangių restoranų bei naktinių klubų klientų tarpe.

Miroslav Boruc, Lenkiškų prekės ženklų instituto premjeras, tikina, kad nevertėtų jaustis nejaukiai, jog šalis asocijuojama su alkoholiniu gėrimu. Pasak jo, daugelis valstybių ir tautų iš to gerokai pasipelnė. Škotai reklamuojasi, jog jie davė pasauliui algebrą ir whisky. Čilė, Australija bei Argentina taip pat garsėja vynais bei pelnosi iš savo vardo. Vyras teigia, kad alkoholiniai gėrimai daug ką pasako apie šalį: tai šimtmečius kaupta patirtis. „Kiekviena garsi šalis turi turėti savo alkoholį“, – tikina Miroslavas.

Dar keli faktai apie lenkišką degtinę:
* Jau IX amžiuje arabų mokslininkai atrado degtinės gamybos paslaptis: jas sužinoję, lenkai dar labiau patobulino gamybos technologijas.
* Lenkija užima ketvirtą vietą pasaulyje pagal degtinės gamybą: pirmosiose pozicijose tvirtai laikosi Rusija, JAV bei Ukraina.
* Lenkijoje užregistruota 1300 įvairių degtinės prekės ženklų.
* Iš geriausiai parduodamų 30 pasaulio degtinės prekės ženklų 6 yra lenkiški.
* Lenkiškos degtinės rinka vis plečiasi: tai ne tik Vakarų Europa, bet ir JAV, Pietų Amerikos valstybės bei Azija. Daugiausia į jas patenka „Absolut“, „ Bols“, „Sobieski“, „Soplica“, „Wyborowa“ ir „Zoladkowa Gorzka“ prekės ženklų degtinių.

Parengė Elena Germanovič
Šaltinis: onet.pl
Nuotraukos: www.flickr.com; www.strobist.blogspot.com;
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną