Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Lenkijoje auginami rekordiniai moliūgai

2009-07-16
Paskelbk savo straipsnį

Amerikiečiai - didžiausi moliūgų auginimo fanai - šį darbą jie pavertė nacionaliniu sportu. Visgi, entuziastingų šios daržovės augintojų nemažai gyvena ir kitose šalyse...

Štai mūsų kaimyninėje Lenkijoje į pensiją išėjęs ekonomikos specialistas Jan Styra, turi neįprastą užsiėmimą – jis jau ne pirmus metus augina milžiniškus moliūgus. Vyras rūpestingai prižiūri lysvėje augančias daržoves ir nepaisant ne itin palankių šiųmečių orų vėl tikisi pelnyti pirmą vietą moliūgų šventėje. Žvalus pensininkas teigia, kad praūžusi vėtra aplaužė kai kuriuos ūglius: kelis kartus iškritusi kruša pakenkė lapams, tačiau nepaisant visų sunkumų Jan išlieka optimistas. Atrodo, jog šiemet jo derlius bus dar įspūdingesnis: „Geriausių moliūgų lapai užaugo iki 65 cm pločio – keliais centimetrais daugiau nei praeitais metais. Tai lemia sėklų parinkimas, o taip pat patirtis, kurios pasisemiu vis daugiau.“ - teigė J. Styra.

Kaip žinia, didžiausius moliūgus užaugina amerikiečiai. Būtent dėl to Jan sėklas gauna kryžmindamas amerikietiškus ir savo auginamus moliūgus. Kiekvieną dieną lysvėje jis praleidžia nemažai laiko – nupjauna trečiarūšius ūglius, laisto ir tęšia moliūgus savo sukurtomis, specialiomis trąšomis. Ypatingą dėmesį skiria dviems moliūgams, kurie yra potencialūs rekordininkai – vienas jau užmezgė vaisių. Praeitais metais J. Styrai pavyko užauginti didžiausią moliūgą Lenkijoje, kurio svoris siekė 403 kilogramų. Šiemet festivalis vyks antrą spalio sekmadienį, vyras vėl tikisi laimėti.

Įdomumo dėlei vertėtų paminėti, jog iki šiol niekam nepavyko pralenkti Joe Jutas iš Rod Ailando, kuris 2006 metais užaugino 767,7 kg sveriantį „mažylį“ - jam priklauso pasaulinis rekordas. Tuo tarpu Europoje didžiausią moliūgą, 661 kilogramų milžiną, užaugino britas.

Galima sakyti, kad moliūgų auginimo „liga“ serga visas pasaulis. 2003 metais ispanai užaugino 470,9 kilogramų sveriantį moliūgą, o japonas Shoji Shirai džiaugėsi lysvėje radęs 541 kg sveriantį gigantą.

Elena Germanovič
Šaltinis: onet.pl
Nuotraukos : krapkowice.net.p; polskalokalna.pl
Meniu.lt informacija