Lenkai ruošiasi gaminti didžiausią pasaulyje „saldų“ garvežį (svetur)

Lenkai ruošiasi gaminti didžiausią pasaulyje „saldų“ garvežį (svetur)

Garvežys visiems asocijuojasi tik su transporto priemone, tačiau gegužės mėnesį kaimynų planuojamas gaminti garvežys vargu ar pajudės iš vietos. Tai bus didžiausias šios rūšies konditerijos gaminys – jo bus galima paragauti.

Milžinišką saldėsį gamins tikrai ne garvežių paviljono darbuotojai, o tikri konditerijos virtuozai, o konditerių komandai vadovaus pasaulinio lygio meistras Mieczyslaw Chojnowski. Gigantišką saldų garvežį ruošiamasi pagaminti gegužės 2 dieną, Volštyno mieste, kuris garsėja viena iš paskutinių pasaulyje veikiančių garvežio stočių. Šis miestas kelioms savaitėms taps konditerių bei kepėjų sostine.

Gegužės pradžioje keliasdešimt žmonių bandys sumušti naują pasaulinį rekordą: pagaminti didžiausią pasaulyje saldų garvežį. Pyrago parametrai tikrai įspūdingi: 10 metrų ilgio ir 4 metrų pločio, svers daugiau nei pusantros tonos. Konditerių komanda jau nuo balandžio mėnesio pradžios dirba su projektu ir planuoja visas smulkmenas: parenkamas pagrindas, ant kurio bus statomas garvežys, tikslinami tešlos komponentai, receptūra bei skonis, parenkami kremų spalvų deriniai, derinamos kitos detalės: saldūs priedai bei papuošimai.

Pasaulis prieš tai buvo stebinamas ne vienu tokiu „saldžiu“ rekordu: 1998 metais, siekiant ypatingai paminėti Indijos valstybės nepriklausomybės penkiasdešimtmetį, buvo pagamintas daugiau nei 80 tonų sveriantis ir daugiau nei 3 kilometrus besidriekiantis milžiniškas tortas. Jį gamino virtuvės šefai iš visos Indijos. Neverta minėti, kad šventė tikrai pavyko.

Kinai taip pat turi kuo pasidžiaugti: 2006 metų sausį Beijing mieste buvo pagamintas didžiausias pasaulyje ledų tortas. 4,8 metrų ilgio, 3 metrų pločio bei 1 metro aukščio tortas svėrė 8 tonas. Kinai taip pat pateko į Gineso rekordų knygą.

Parengė Elena Germanovič
Šaltiniai: wiadomosci.onet.pl; bbc.co.uk; Reuters;
Nuotraukos: www.theagis.com; www.ciaprochef.com

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną