Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Lėkštės dekoruotos gėlių krepšeliais - nesaugios

2009-09-15
Paskelbk savo straipsnį

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba praneša, kad bendra Europos Sąjungos Skubių informacinių pranešimų apie nesaugius maisto produktus sistema (RASFF) gautas informacinis pranešimas dėl nesaugių medžiagų ir gaminių, besiliečiančių su maistu. Šių gaminių naudojimas pavojingas vartotojų sveikatai, kadangi iš jų migruoja didesnis negu leidžiamas formaldehido kiekis. Pagal pasirašytą tarpžinybinį bendradarbiavimo susitarimą apie šių gaminių patekimą į Lietuvos Respublikos rinką, informuota Valstybinė ne maisto produktų inspekcija prie Ūkio ministerijos.

Pagal gautą informaciją kai Lenkijoje inspektoriai atlikę kontrolę didmeninės prekybos įmonėje nustatė, kad iš Kinijoje pagamintų lėkščių kurios dekoruotos gėlių krepšeliais migruoja didesnis negu leidžiamas formaldehido kiekis. Trys Lietuvos kompanijos iš Lenkijos didmenininko Hurtownia Opakowan Wielokrotnego Užytku REMIS Malinowscy i Wspolnicy Spolka jauna, Bialystok ul. Stawowa 7 įsivežė į Lietuvą šių lėkščių. Medžiagų ir gaminių, besiliečiančių su maistu kontrolę Lietuvos rinkoje vykdo Valstybinė ne maisto produktų inspekcija prie Ūkio ministerijos. Pagal RASFF centrinės būstinės gautą informacinį pranešimą Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos inspektoriai tikrins platintojus, kurie įvežė į Lietuvą šių gaminių ir informuos vartotojus apie šių gaminių pavojingumą ir galimybes juos grąžinti. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad platintojai ir pardavėjai yra atsakingi už nesaugių gaminių pašalinimą iš rinkos, todėl privalo priimti nesaugų gaminį iš vartotojų.  

Formaldehidas – tai bespalvės dujos, dažniausiai naudojamas jo tirpalas. Jis gali būti naudojamas kaip konservantas prieš bakterijas. Tačiau nenaudojamas maistui, bet naudojamas talpų, konteinerių, indų dezinfekcijai. Tai biocidinis produktas. Jo yra visur, netgi mūsų buityje, kaip pavyzdžiui: kilimuose, tapetuose, medžio drožlių plokštėse, lakuose, plastikinėse apdailos medžiagose netgi induose ir t.t. Jis įeina į šių medžiagų sudėtį, naudojamas dažams fiksuoti. Nedideliais kiekiais ši medžiaga yra randama tirpikliuose, kosmetikos gaminiuse bei dezinfekcinėse medžiagose. Todėl kiekvienas iš mūsų neišvengiamai turime kontaktą su formaldehido garais. Pasaulinė sveikatos organizacija labai susirūpinusi dėl pavojaus žmogaus sveikatai, kurį kelia formaldehidas. Atlikus tyrimus buvo patvirtinta, kad formaldehidas yra viena iš kancerogeninių (vėžį sukeliančių) medžiagų. Jo gyvenamojoje patalpoje visai neturėtų būti. Kadangi formaldehidas kaupiasi žmogaus organizme, o pirminė reakcija į šį teršalą gali būti alergija.

Formaldehidas įtrauktas į Lietuvos higienos normą HN 16:2006 „Medžiagų ir gaminių, skirtų liestis su maistu, specialieji sveikatos saugos reikalavimai“, kurioje nurodytas didžiausias leistinas migracijos (išsiskyrimo) iš gaminio, besiliečiančio su maistu (pakuotės), į maisto produktą lygis. Nustatyti galime atlikę specifinės migracijos tyrimą, o jos kiekis gali būti ne didesnis kaip 15 mg/kg.

VMVT informacija
Nuotrauka: corbis.com