Ledo viešbučiai (I dalis)

Ledo viešbučiai (I dalis)

Jeigu jums neužtenka sniego Lietuvoje, žiema galite pasidžiaugti svetur, pavyzdžiui, apsistoję ledo viešbutyje. Ledo viešbučiai veikia Švedijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Rumunijoje, Japonijoje ir kitur. Tai sezoninis malonumas – kiekvienais metais viešbutis statomas iš naujo. Iš ledo statomos ne tik viešbučio sienos – baldai, indai, taurės bei skulptūros taip pat iš ledo.

Pirmasis pasaulyje ledo viešbutis „Ice hotel“ pastatytas Švedijoje, Jukkasjarvi kaime. 1989 metais čia surengta ledo skulptorių iš Japonijos paroda, kitais metais prancūzo parodai eksponuoti jau buvo pastatyta ledo jurta. Deja, menininkui neliko vietos miestelio viešbučiuose, todėl jis paprašė leidimo miegoti ekspozicijų salėje: ant ledo jis pasidėjo elnio kailį, o pats susisuko į miegmaišį. Jis buvo pirmasis ledo viešbučio lankytojas. Dabar šio viešbučio statybai sunaudojama apie 1000 tonų ledo. Jis pradedamas statyti lapkričio mėnesį, o visomis salėmis lankytojai gali pasigrožėti sausio pradžioje. Tai didžiausias pasaulyje ledo viešbutis, nes jo plotas – net 6000 kvadratinių metrų. Jame veikia ledo baras bei bažnyčia. Pavasarį viešbutis ištirpsta, taigi šiuo šedevru pasidžiaugti galima nuo gruodžio iki balandžio.

Norvegijoje veikia net keli tokio tipo viešbučiai. Vienas pastatytas vos 10 km nuo sienos su Rusija. Tai „Kirkenes“ sniego viešbutis. Pirmą kartą jis pastatytas 2006–2007 metų žiemą. 20 kambarių dizaino meistrai iš Suomijos bei Japonijos dekoravo skirtingai. Vakare ant atviros ugnies ruošiama vakarienė, viešbučio svečiai taip pat gali apsilankyti pirtyje. Kitas viešbutis – „Ice Lodge“ – vienas didžiausių Norvegijoje. Jo veiklos sezonas ilgesnis, kadangi jis yra 1250 metrų virš jūros lygio. „Alta Igloo“ viešbutis Finnmark regione statomas nuo 2000 metų. Viešbutyje yra 30 kambarių. Kiekvienais metais viešbučio tema keičiama. Jame galima pasigrožėti ledo skulptūromis, užburiančiu apšvietimu.

Elena Germanovič
Šaltinis: destination360.com, en.wikipedia.org
Nuotraukos: beckham64.blogcu.com; blog.ratestogo.com; osmanjunaid.wordpress.com; eurobookings.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną