Ledinukui „Chupa Chups“ – 50 metų

Ledinukui „Chupa Chups“ – 50 metų

Gerai žinomi ledinukau „Chupa Chups“ švenčia 50-ąjį gimtadienį, t. y. jubiliejų. Įvairiaskoniai ir įvairiaspalviai saldainiai mėgstami visame pasaulyje.

Nuo pat 1950-ųjų saldainiai buvo įvairiausių formų bei ryškiausių spalvų. Bet vaikai nebūtų vaikais, jei nepažintų pasaulio savo burnytėmis. Jie viską ragauja, laižo, spjauna, slepia ir vėl pasiima, o kiek priterlioja... Galvojant apie tėvelius ir jų mažuosius, 1958 metais ponui Enricui Bernatui kilo mintis, jog būtų puiku saldainį valgyti su šakute ar pasmeigus lazdele. Jis pirmasis sukūrė ledinuką ant pagaliuko (iš pradžių – ant medinio), kurį buvo galima čiulpti neišsitepant rūbų ir rankų. Taip Ispanijoje buvo sukurtas saldusis verslas, vadovaujamas Enrico Bernato. Tiesa, iš pradžių ledinukas buvo pavadintas „Goal“ (angl. įvartis), į burną patekęs saldainis reiškė įvartį… Visgi pavadinimas neprilipo, todėl kompanija kreipėsi į reklamos agentūrą, kuri pasiūlė idealiai tinkantį „Chups“.

Šmaikštų, žaismingą, ryškų ir labai paprastą ledinuko logotipą 1969-aisiais sukūrė pats Salvadoras Dali. Žymiam dalininkui prireikė vos vienos valandos, kad nupieštų gėlytės formos logotipą. Būtent jis pasiūlė logotipą dėti ne šone, o ant saldainio viršaus.

Dabar kompanija yra valdoma Vokietijos-Italijos transnacionalinės korporacijos „Perfetti Van Melle“, kuri per metus parduoda per 4 bilijonus ledinukų 150 pasaulio šalių. Per 50 metų 127 skirtingų skonių „Chupa Chups“ paplito visame pasaulyje. Per tuos metus buvo pagaminta daugiau nei 54 milijonai kilogramų ledinukų, tai prilygsta 363 tūkstančių „Boeing 747“ orlaivių svoriui.

Raminta Skripkaitė
Šaltiniai: http://news.bigmir.net
Nuotraukos: http://news.bigmir.net; www.chupachups.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną