Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Krevečių pagalba bus gaminamas biodyzelinas

2009-08-07
Paskelbk savo straipsnį

Nors ne vienas jūros gėrybių mėgėjas karts nuo karto pasimėgauja krevetėmis, jog gali pasitarnauti ir kitais – moksliniais tikslais. Kinijos tyrėjai iš žemdirbystės akademijos atrado, kad iš jų kiautų galima pagaminti katalizatorių, kuris paspartins ir palengvins biodyzelino gamybą.

Žvelgiant pro ekologiškumo prizmę, tai sumažina susidarančių nešvarumų kiekį. Kaip žinia didėjant gamybai ir augant paklausai reikia vis daugiau energijos, todėl į pagalbą pasitelkiami biodegalai. Katalizatoriai reikalingi, siekiant augalinius riebalus paversti degalais. Šiuo metu naudojami katalizatoriai, kurie paspartina biodegalų gamybą turi ribotą galiojimo laiką, o norint juos neutralizuoti reikalingas didelis vandens kiekis.

Xinsheng Zheng vadovaujama mokslininkų komanda, dirbančių žemdirbystės akademijoje Wuhan vietovėje sukūrė katalizatorių, panaudodami krevečių kiautus, kuris tris valandas perdirba rapsų aliejų su 89 procentų efektyvumu. Taigi procesas trumpesnis nei naudojant kitus katalizatorius, o išeiga didesnė. Krevečių katalizatorius gali būti naudojamas daug kartų, o gamybos metu sukuriama nedaug atliekų.

Tarp kitko, Kinija yra didžiausia krevečių augintoja – kasmet čia užauginamos tonos krevečių. Dėl to šis reiškinys turi ir neigiamų pasekmių – išeikvojami laukinių žuvų ištekliai, didėja pakrančių tarša.

Elena Germanovič
Šaltinis: onet.pl; techradar.com
Nuotraukos: corbis.com
Meniu.lt informacija