Kramtomoji guma padeda atsikratyti nepageidaujamų kilogramų

Kramtomoji guma padeda atsikratyti nepageidaujamų kilogramų

Tyrimas, kurį inicijavo kramtomosios gumos gamintojai, parodė, kad kramtomosios pastilės arba dražė be cukraus gali padėti kai kuriems žmonėms suvartoti mažiau kalorijų. Tyrimo rezultatai buvo pristatyti konferencijoje „Eksperimentinė biologija 2009“, vykusioje Naujajame Orleane. Pasak mokslininkų, tyrimo rezultatų nereikėtų priimti kaip naujos strategijos kovai su antsvoriu.

„Kramtomoji guma mažina norą užkandžiauti, kuomet laukiama pagrindinio patiekalo“, – teigė mokslininkai. Eksperimente dalyvavo 115 vyrų ir moterų. Jiems buvo pasiūlyta per 3 valandas po pietų užkąsti skirtingų užkandžių, o kas valandą po 15 minučių liepta kramtyti gumos be cukraus.

Eksperimentas vyko dviem etapais. Kiekviename etape dalyviai valgė sumuštinius, o vėliau tris valandas nevalgė visiškai nieko. Savanoriai taip pat dalyvavo apklausoje, kurioje buvo nustatinėjamas alkio ir energijos lygis. Kiekvienas dalyvis pirmojo etapo metu kas valandą 15 minučių kramtė gumą be cukraus. Antrojo etapo metu savanoriai apsiėjo be gumos. Eksperimento rezultatai parodė, kad pirmojo etapo metu dalyviai kovojo su alkiu ir noru suvalgyti ką nors saldaus. Tuomet jie jautėsi energingesni ir ne tokie vangūs. Po pirmojo etapo, kurio metu dalyviai kramtė gumą, paaiškėjo, kad jie suvartojo mažiau kalorijų, nes suvalgė mažiau užkandžių, ypač saldumynų.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: medicinform.net
Nuotrauka: corbis.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną