Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kovai su blogu burnos kvapu - kava

2009-07-06
Paskelbk savo straipsnį

Daugeliui teko susidurti su blogu burnos kvapu – tai nemalonus dalykas, kurio pasirodo galima atsikratyti ar išvengti labai lengvai... atsigėrus kavos. Blogas kvapas atsiranda dėl bakterijų, esančių burnos ertmėje, kurios gamina lakius kvapų junginius, atsirandančius baltymų suirimo rezultate. Taipogi nemalonų kvapą gali sukelti riebalų metabolitai, įskaitant riebalų rūgštis. Blogą kvapą gali sustiprinti ir kai kurie maisto produktai: česnakai, svogūnai, kopūstai, kiaušiniai, brokoliai, briuselio kopūstai, žuvis, raudona mėsa, paprikos. Manoma, kad blogą kvapą stiprina cigaretės, alkoholis. Iki šiol vyravo įsitikinimas, jog kava jį sustiprina taip pat.

„Daugelis mano, kad išgėrus kavos atsiranda blogas kvapas ir dažniausiai taip yra, ypač kai geriame kavą su pienu, kava sausina burnos ertmę, o pieno fermentacijos metu atsiranda smirdančios medžiagos.“ - aiškino mokslinius tyrimus atliekantis profesorius Mel Rosenberg iš universiteto, esančio Tel Avive.

Tyrimo autoriaus komanda analizavo kavos poveikį bakterijoms, kurios sukelia nemalonų kvapą ir esti seilėse. Tam tikslui jie naudojo trijų skirtingų kavos rūšių nuovirus. Mel Rosenberg buvo įsitikinęs, kad blogas kvapas sustiprės, tačiau mokslininkas gerokai nustebo, kai kavos poveikis pasirodė priešingas - užkirstas kelias bakterijų vystymuisi.

Mel Rosenberg yra žinomas specialistas, tiriantis blogą burnos kvapą. Iki šiol jis sukūrė populiarų Europos šalyse burnos skalavimo skystį, blogo kvapo testą ir kramtomąją gumą, kuri jį neutralizuoja.

Dabar mokslininkas svajoja išskirti kavos junginius, kurie stabdo bakterijų, sukeliančių blogą burnos kvapą, vystymąsi. Vyras aiškina, kad praktikoje nebus naudojamas natūralus nuoviras, o tik aktyvūs junginiai – tai leis gauti geriausią antibakterinį efektą. Ateityje, tyrimų pasekoje gali atsirasti naujos burnos higienos priemonės – skysčiai, pastilės ir gaivinančios gumos. Šios priemonės padės panaikinti blogo kvapo priežastį, o ne maskuoti jį mėtiniu kvapu.

Elena Germanovič
Šaltinis: onet.pl; jpost.com
Nuotrauka: corbis.com
Meniu.lt informacija