Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kokius produktus geriau rinktis: vietinius ar atvežtinius? (naudinga)

2010-08-16
Paskelbk savo straipsnį

Ekspertai nuo seno skelbė, kad vietiniai produktai sveikesni, o štai importuotais per daug žavėtis nereikėtų. Turbūt ne vienam lietuviui nešautų į galvą pirkti kitos šalies duoną, tačiau parduotuvėse galime rasti latviško pieno, lenkiškos mėsos ar obuolių ir daugybę kitų atvežtinių daržovių ar maito produktų. „Pirk prekę lietuvišką“ deja ne visus skatina rinktis lietuviškus produktus, kai kurie žmonės daugiau pasitiki užsienio gamintojais ar tiesiog renkasi prekę pagal kainą. Vis dėlto, nevertėtų pamiršti produktų saugumo žmogui bei gamtai. Šiuo aspektu vokiečių mokslininkai iš Energijos ir aplinkosaugos instituto, įsikūrusio Haidelberge išskyrė keletą produktų, išanalizavo juos nuo pakavimo proceso iki pakliuvimo ant lentynų...

Obuoliai. Jei parduotuvės lentynose išvysite šalyje užaugintus obuolius – rinkitės būtent juos, kadangi kitose šalyse užaugintų obuolių transportavimas gali ilgai užtrukti.

Mėsa. Sveikiausia mėsa – užauginta vietinių ūkininkų, kai gyvuliai ganosi laisvai ganyklose, o mėsa nėra supakuota į plastikinius indelius.

Pienas. Kuo arčiau jūsų gyvenamos vietovės yra pieninė – tuo geriau. Rinkdamiesi vietinį pieną mažiau rizikuojate sveikata, o taip pat daroma mažesnė žala gamtai.

Vanduo. Mažiausią žalą gamtai padarysite, jei rinksitės vietinių šaltinių vandenį. Nėra skirtumo ar jis supilstytas į stiklinius, ar į plastmasinius butelius.

Duona. Pasak vokiečių mokslininkų, prioritetą reikėtų teikti didelių kepyklų produkcijai, kadangi jose visi procesai optimizuoti ir sunaudojama mažiau gamtinių išteklių. Vis dėlto atsižvelgiant į Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo dydį, iš tikrųjų iškyla klausimas – jei prioritetą teiksime didiesiems gamintojams, kas pirks smulkesnių kepyklų bei ūkininkų turgeliuose parduodamą produkciją? Taigi šiuo aspektu galima būtų pasiginčyti.

Apibendrinant galima teigti, kad pasitvirtina lėto maisto („slow good“) koncepcija, kuri skatina rinktis vietinius produktus. Pastaruosius verta rinktis ne tik dėl ekonominių motyvų, siekiant remti šalies verslą, tačiau ir dėl kitų – sveikatos bei gamtos tausojimo.

Elena Germanovič
Šaltinis: kedem.ru
Nuotrauka: inmagine.com
MENIU.LT informacija

2010 08 16