Kofeinas stipriau veikia vyrus

Kofeinas stipriau veikia vyrus

Amerikos mokslininkai padarė išvadą, kad espresso puodukas stipriau paveikia vyrus nei moteris. Tyrimo duomenys publikuoti žurnale „Progress in Neuro-Psychopharmacology & Biological Psychiatry“.

Barselonos universitete vykusiame tyrime dalyvavo 668 savanoriai. Jų buvo paprašyta išgerti puoduką espresso kavos , kurioje yra 100 mg kofeino, arba espresso be kofeino su vos 5 mg šios medžiagos. Tada mokslininkai stebėjo, kaip abiejų lyčių atstovai reagavimo į aplinką – kaip jų budrumas padidėja praėjus kelioms minutėms ir kelioms valandoms.

Mokslininkai pastebėjo, kad budrumo padidėjimas išgėrus kavos gali priklausyti ir nuo žmogaus psichologijos, nes net ir išgėrusios kavos be kofeino, kai kurios moterys tapo budresnės už vyrus. Vyrai tapo budresni nuo kavos su kofeinu.

Išgėrus klasikinio espresso, tiek vyrai tiek moterys pasijuto energingesni jau po 10 minučių. Mokslininkai nustatė, kad kofeinas geriausiai veikia po 45 minučių, pusė šio efekto juntama jau po kelių minučių.

Tyrimui vadovavusi Ana Adan teigė: „Prieš tai buvo atlikta daug tyrimų, kuriais siekta išsiaiškinti, kaip kofeinas veikia žmogaus organizmą, tačiau niekas iki šiol nenagrinėjo šio poveikio atsižvelgiant į lyčių skirtumą.“

Elena Germanovič
Šaltinis: news.bbc.co.uk
Nuotrauka: www.flickr.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną