Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kodėl auga pilvas?

2009-05-12
Paskelbk savo straipsnį

Moterims riebalai kaupiasi visame kūne. Priklausomai nuo figūros, augant svoriui gali išryškėti klubai ar kitos kūno dalys. Pasirodo, moterims riebalai pilvo srityje gali kauptis ir dėl kitų priežasčių, pavyzdžiui, depresijos. Depresija – vienas dažniausių psichikos sveikatos sutrikimų, kuomet žmogų kamuoja bloga nuotaika, sutrinka emocinis balansas. Gali sutrikti kai kurių organų veikla, sulėtėti mąstymas, judesiai, todėl sunku susikaupti ir dirbti. Iki šiol atlikti tyrimai atskleidė glaudų ryšį tarp depresijos bei antro tipo diabeto išsivystymo, taip pat širdies ir kraujagyslių ligų.

Mokslininkai iš Rush universiteto, veikiančio Čikagoje, atliko tyrimą, kuriame dalyvavo 409 vidutinio amžiaus moterys. Dalis jų buvo baltaodės, dalis – juodaodės. Depresijos požymiai buvo tiriami pildant standartinius testus, o poodinių riebalų sluoksnis ant pilvo – kompiuterine tomografija. Pasak tyrimo autorių, tai kur kas patikimesnis būdas, nes neužtenka išmatuoti tik talijos apimtį – šie skaičiai neparodo riebalų išsidėstymo aplink vidinius organus. Mokslininkai nustatė, kad yra stiprus ryšys tarp depresijos bei riebalų kaupimosi pilvo srityje, ypač toms moterims, kurios turi antsvorio ar yra nutukusios. Ryšys pasitvirtino ir įvertinus kitus faktorius, tokius kaip fizinis aktyvumas, kuris stabdo riebalų kaupimosi pilvo srityje procesą. Mokslininkai nenustatė ryšio tarp poodinio riebalų sluoksnio storio ir depresijos. Tyrimo rezultatai buvo vienodi nepriklausomai nuo moterų odos spalvos.

Daktarė Lynda Powell, kuri vadovavo tyrimui, komentavo: „Mūsų rezultatai atskleidžia, jog depresija prisideda prie kraujotakos ir diabeto ligų vystymosi, skatindama nutukimą pilvo srityje“. Moteris taip pat daro prielaidą, kad dėl padidėjusio streso hormono (kortizolio) gamybos, o taip pat junginių, sukeliančių uždegimo procesą, depresija gali sukelti organų nutukimą pilvo srityje. L. Powell tikina, jog būtina atlikti tolesnius tyrimus, kad būtų išsiaiškinta, ar ši hipotezė yra teisinga. Straipsnis publikuotas „Psychosomatic Medicine“ žurnale.

Elena Germanovič
Šaltinis: onet.pl
Nuotrauka: corbis.com
Meniu.lt informacija