Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kinijos maisto saugumas (1) (svetur)

2008-02-12
Paskelbk savo straipsnį

Paskutiniu metu Kinija pagarsėjo kaip nekokybiško maisto eksportuotoja. Dar kartą tai patvirtino neseniai Japonijoje kilęs skandalas dėl žmonių apsinuodijimo kiniškais koldūnais.

Dešimt žmonių pasijuto blogai, kai sausio mėnesį paragavo iš Kinijos importuotų šaldytų koldūnų. Apsinuodijimas pasireiškė per dvi dienas. Pasekmės buvo išties žiaurios: vieną 5 metų mergaitę netgi ištiko koma, tačiau ji greitai atsigavo. Koldūnų gamintoja yra „Tianyang Food Processing“, įsikūrusi Kinijoje, Hebei provincijoje.

Japonų sveikatos ministerija ėmėsi tyrimo. Koldūnuose buvo aptikta vabzdžiams naikinti skirtų priemonių pėdsakų, kurie gaminami organinio fosforo pagrindu. Būtent jie sukėlė žmonėms ūmius skrandžio skausmus, vėmimą bei kitus sveikatos sutrikimus.

Šis įvykis sukėlė nemažą skandalą. Vėl iškilo klausimas dėl Kinijos maisto saugumo. Nobutaka Machimura, Japonijos vyriausybės atstovas spaudai, tvirtino, kad po šio incidento jie primygtinai reikalauja, jog Kinija kuo greičiau ištirtų įvykio priežastis.

„JT Foods“, kuri yra viena iš „Japan Tobacco“ filialų, atšaukė visus užsakymus iš fabriko, kuris pagamino „užnuodytus“ koldūnus.

Priemonių ėmėsi ir Kinijos valdžia: „Tianyang Food Processing“ buvo įsakyta sustabdyti gamybą ir atšaukti visą eksportui skirtą produkciją. Ši kompanija daugiausia maisto produktų eksportuoja būtent į Japoniją. Liu Deping, Kinijos maisto inspekcijos pareigūnas, viešai atsiprašė dėl incidento.

Kol Japonijoje vyko tolesni koldūnų tyrimai, žiniasklaidoje paplito pranešimai, perspėjantys šalies gyventojus nevalgyti iš Kinijos importuotų maisto produktų. Apsinuodijimo koldūnais atvejis japonams sukėlė paniką ir „alergiją“ pastariesiems gaminiams. Restoranai, mokyklos ir parduotuvės taip pat greitai sureagavo bei ėmėsi adekvačių veiksmų: iš maitinimo įstaigų valgiaraščių bei parduotuvių lentynų dingo iš Kinijos atvežti maisto produktai.

Vasario pradžioje tyrimas pajudėjo į priekį. Paaiškėjo, kad Kinijos fabrike pagaminta produkcija buvo kokybiška, be jokių priemaišų, o į Japoniją atkeliavusiuose šaldytuose koldūnuose buvo aptikta labai nuodingos vabzdžių naikinimo priemonės „Methamidophos“ pėdsakų. Ji nenaudojama Japonijoje, todėl, anot policijos pareigūnų, koldūnai galėjo būti užnuodyti pakeliui į Japoniją.

Šis įvykis sukėlė ne tik pasipiktinimą, bet ir padidino susirūpinimą dėl Japonijos nacionalinio saugumo. Tiek Japonija, tiek Kinija įsitraukė į tyrimus, siekdamos nesužlugdyti diplomatinių santykių tarp šalių.

Japonijoje dvejose kiniškų koldūnų partijose buvo aptikti pakeliai su mažomis angomis. Ištyrus paaiškėjo, kad jie buvo užnuodyti. Labiausiai nustebino faktas, kad vabzdžiams naikinti skirtos priemonės kiekis ir pėdsakai koldūnuose bei ant jų pakelių buvo kur kas didesni nei leistini pesticidų kiekiai ant pasėlių. Taigi versija dėl netinkamų ar užnuodytų grūdų buvo atmesta.

Kai kurie valdžios bei policijos pareigūnai įvykį pavadino kriminaliniu nusikaltimu, o jo aplinkybes vis dar bandoma išsiaiškinti. Daugelis įtaria, kad koldūnai buvo užnuodyti tyčia, tačiau įvykio kaltininkų kol kas nepavyko surasti.

Parengė Elena Germanovič
Šaltinis: guardian.co.uk
Nuotrauka: examiner.com
Meniu.lt informacija