Keli mitai. Ar verta tikėti?

Keli mitai. Ar verta tikėti?

Dažnai girdime, jog dėl saldumynų vaikai gali tapti hiperaktyvūs, o valgydami naktį, galime nutukti. Ar tiktai to reikėtų baimintis? Gal tai tik mitai?

Indianos medicinos mokyklos mokslininkai nusprendė išsiaiškinti, kas yra tiesa, o kas melas. Dauguma tėvų JAV yra įsitikinę, jog mažieji, užvalgę saldumynų ar atsigėrę saldaus gėrimo, tampa labai aktyvūs. Ištyrus 12 atvejų paaiškėjo, jog tėvai nerimauja be pagrindo, nes sąsajos tarp vaikų aktyvumo ir saldumynų nėra. Deja, tėveliai su šiomis išvadomis nesutinka. Matyt, šis mitas per daug giliai įsišaknijęs. Tiesa, nuo per didelio saldumynų ir saldžių gėrimų kiekio vaikai gali nutukti, susirgti diabetu ar grybelinėmis ligomis.

Kitas ilgą laiką ramybės neduodantis mitas yra valgymas naktį – ar tai tikrai blogybė? Žinoma, šis klausimas aktualiausias dailiosios lyties atstovėms, kurios jaudinasi dėl savo formų. Pasirodo, šis mitas taip pat neturi svaraus pagrindo. Švedijoje buvo ištirtos nutukusios moterys, kurios teigė, jog dažniau valgo naktį nei dieną. Tačiau paaiškėjo, kad šios apkūnios ponios per parą suvalgydavo daug daugiau maisto nei lieknos moterys. Taigi žmonės, kurie nevalgo naktį vien dėl to, kad bijo priaugti svorio, be reikalo pergyvena. Mokslininkai teigia, kad žmogus pradeda tukti tada, kai suvartoja daugiau kalorijų nei sudegina.

Elena Germanovič
Šaltinis: onet.pl
Nuotrauka: www.flickr.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną