Kava nepadeda pabusti (įdomu)

Kava nepadeda pabusti (įdomu)

Tai, kad kava rytais padeda greičiau pabusti – mitas, mano britų mokslininkai. Žvalumo efektas, kurį ryte neva suteikia kavos puodelis, atsiranda todėl, kad šis gėrimas organizme papildo per naktį prarastas kofeino atsargas.

Eksperimentinio psichologijos Bristolio fakulteto specialistai (the University of Bristol’s Department of Experimental Psychology) atliko eksperimentą. 379 savanoriai 16 valandų negavo kavos. Po to, vienai dalyvių grupei buvo pasiūlyta kavos, kitiems – placebo gėrimas be kofeino (apie tai eksperimento dalyviai, žinoma nė nenutuokė). Tuomet tyrėjai analizavo pirmosios ir antrosios grupės savanorių organizmo reakciją, įvertindami jų dėmesingumą, atmintį bei budrumą. Išaiškėjo, jog skirtumas buvo nedidelis.

„Mūsų tyrimas parodo, kad žmogus negauna jokios ypatingos naudos vartodamas kavą, - kalbėjo vienas iš tyrimo autorių Peteris Rodžersas (Peter Rogers). – Žvalumo jausmas – tai tik reakcija į kofeiną, kurio trūkumą kava ir kompensuoja organizme“.

Ekspertų nuomone, kavamanai gali apsieiti ir be kavos. Šis gėrimas pabusti nepadeda, tiesiog padidina kraujospūdį, žmogui suteikia susijaudinimo.

Kovai su blogu burnos kvapu - kava>>

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: The Telegraph
Nuotrauka: inmagine.com
MENIU.LT informacija

2010 06 09

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną