Kava daro žmones laimingesnius

Kava daro žmones laimingesnius

Ar dažnai geriate kavą? Tai vienas populiariausių gėrimų pasaulyje. Neseniai atliktų tyrimų duomenimis, ji taip pat mažina riziką susirgti depresija, padeda išsaugoti gerą atmintį bei apsaugo nuo dimensijos – protinių sugebėjimų susilpnėjimo. Taigi kava – pakelia nuotaiką ir apsaugo nuo kai kurių ligų.

Mokslininkų komanda iš Cardiff universiteto nustatė, kad žmonėms, kurie suvartoja apie 140 mg kofeino arba išgeria 1,5 espresso puodelio per parą, rizika susirgti depresija sumažėja du kartus, o tiems, kurie vartoja dvigubai daugiau, t. y. 260 mg kofeino (2,5 espresso puodukų) per parą – ši rizika sumažėja net keturis kartus.

Kava turi labai daug antioksidantų, kurie, kovodami su laisvaisiais radikalais, organizmą apsaugo nuo įvairių ligų. Prieš kelis metus JAV buvo atliktas tyrimas. Paaiškėjo, jog amerikiečiai daugiausia antioksidantų gauna gerdami kavą, antroje vietoje atsidūrė juodoji arbata, o trečioje – bananai.

Tiems, kurie mėgsta kavą, gydytojai pataria išgerti vieną puodelį per dieną – tai optimaliausias kiekis per parą, kuris yra naudingas ir širdžiai. Jeigu ruošiatės išgerti daugiau kavos, gydytojų teigimu, geriau rinktis kavą be kofeino, kuri turi tiek pat antioksidantų, tačiau nesukelia spaudimo. Tačiau vertėtų prisiminti, jog iš skirtingų produktų gauname skirtingų antioksidantų, taigi karts nuo karto vietoj kavos išgerkite arbatos puodelį ar pasimėgaukite juodojo šokolado plytele. Antioksidantų taip pat gausu daugelyje vaisių, daržovių.

Beje, skrudintose kavos pupelėse antioksidantų yra daugiau. Dėl šios priežasties kavoje jų keturis kartus daugiau nei arbatoje. Taigi mėgaukitės savo kavos puodeliu!

Elena Germanovič
Šaltinis: onet.pl; abcnews.go.com
Nuotrauka. www.sxc.hu
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną