Kauno rajone sustabdyta restorano veikla

Kauno rajone sustabdyta restorano veikla

Kauno apskrities valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (Kauno apskrities VMVT) gavo pranešimą iš Kauno visuomenės sveikatos centro, kad sveikatos priežiūros įstaigose užregistruoti du žmonių susirgimo ūmiomis žarnyno infekcinėmis ligomis atvejai. Abu šie Kauno apskrities gyventojai dalyvavo mirties metinių paminėjime, vykusiame restorane „Jonapolis“ (Sodų g. 19, Jonava).

Įtarus, kad ligos protrūkio perdavimo veiksniu galėjo būti restorane gamintas maistas, Kauno apskrities VMVT inspektoriai operatyviai patikrino UAB „Bensida“ restoraną „Jonapolis“.

Patikrinus nustatyta, kad restorane nepašalinti trūkumai, nurodyti Jonavos rajono VMVT 2008-08-07 atlikto patikrinimo metu – gamybinės patalpos nesuskirstytos atskiromis zonomis, neatlikti geriamojo vandens ir patiekalų laboratoriniai tyrimai. Pakartotinio patikrinimo metu restorano darbuotojai negalėjo pateikti kai kurių savikontrolės dokumentų, tarp jų ir patvirtinančių apie atliktą vidaus auditą. Rasta produktų (kefyro, grietinės, picos padažo) su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais. Inspektoriai nustatė ir kryžminės taršos galimybę – toje pačioje patalpoje buvo apdorojama žalia mėsa, vykdomas pirminis daržovių paruošimas, plakami pieno kokteiliai, gaminamos ir kepamos picos. Dalis gamybinio inventoriaus nebuvo paženklinta, maisto ruošimo metu nepaisoma atskirų darbo zonų. Nustatyti ir kiti pažeidimai – nebuvo metrologiškai patikrinto termometro, kartu su maisto produktais sandėliuotos cheminės medžiagos, trūko priemonių asmens higienai palaikyti, drabužiai bei asmeniniai daiktai laikomi ne buitinėse, o pagalbinėse patalpose.

Kauno apskrities VMVT inspektoriai paėmė virtos ir šaldytos paukštienos, kiaušinių, geriamojo vandens mėginius, plovinius nuo gamybos paviršių bei inventoriaus ir pristatė mikrobiologiniams tyrimams į Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Laboratorijos departamento Kauno teritorinį skyrių.

Kauno apskrities VMVT sprendimu, nuo š. m. spalio 27 dienos restorano „Jonapolis“ veikla sustabdyta, kol bus pašalinti nustatyti trūkumai. Tyrimas tęsiamas.

VMVT informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną