Kartusis šokoladas – apetitui malšinti

Kartusis šokoladas – apetitui malšinti

12 patiekalų Kūčių stalas, ne kuo prastesni kalėdiniai ar naujametiniai gardumynai. Šios šventės – tikras išbandymas skrandžiui. Užsisėdėjus prie vaišių stalo, po to dažnai būna sunku atsikelti. Tačiau danų ekspertai rado išeitį: jei nenorite per šventes priaugti svorio, suvalgykite daugiau kartaus šokolado.

Juodasis šokoladas buvo žinomas jau actekams – jį vartojo kariai, kad atgautų jėgas. Kopenhagos universitete atlikti tyrimai atskleidė, kad kartusis šokoladas mažina apetitą saldumynams, sūriems bei riebiems patiekalams. Kartusis šokoladas ilgam numalšina apetitą – žmogus ilgai jaučiasi sotus, o tai, žinoma, padeda per šventes atsispirti gardžioms vaišėms.

Bandyme dalyvavo 16 žmonių, iš kurių buvo suformuotos dvi grupės: pirmosios grupės atstovams buvo duota po 100 g pieniško šokolado, antrosios grupės – karčiojo šokolado. Abiejuose šokoladuose buvo vienodas kalorijų kiekis. Po kurio laiko tyrimo dalyviai buvo vaišinami pica: jie turėjo valgyti tol, kol pajus sotumo jausmą. Pavalgius buvo paskaičiuota, kiek tiriamieji suvartojo kalorijų. Pasirodė, kad žmonės, kurie prieš tai valgė pieniško šokolado, suvartojo maisto su 15 procentų daugiau kalorijų nei tie, kurie prieš picą užvalgė kartaus šokolado.

Juodajame šokolade yra daug antioksidantų, jis mažina nerimą, skatina endorfino („laimės hormono“) išsiskyrimą. Pasirodo, juodasis šokoladas taip pat gali padėti numesti svorio.

Elena Germanovič
Šaltinis: onet.pl
Nuotrauka: www.sxc.hu
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną