Karo laikų vynas parduotas aukcione

Karo laikų vynas parduotas aukcione

Ką pavyko paslėpti nuo nacių? Pasirodo, net 1500 unikalių vyno butelių, kurie rasti Antrojo pasaulinio karo metu vokiečių okupuotoje Guernsio saloje. Kovo mėnesį netikėtas radinys Londono „Bonhams“ aukcionų namuose buvo parduotas už 50 tūkstančių svarų.

Kaip vynas išliko iki mūsų laikų? Prasidėjus okupacijai, savininkai nusprendė bet kokia kaina apsaugoti atsargas nuo nacių, todėl retą vyną gerai paslėpė rūsyje. Bucktrout rūsys buvo perkeltas į kitą vietą, todėl savininkai buvo priversti vyną parduoti. Aukcione dauguma vyno butelių parduoti už 100–200 svarų, o jų įsigyti pirkėjai atvažiavo net iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Tądien buvo parduota ir daugiau Bucktrout priklausančio vyno: 1926 metų „Chateau Latour“ parduotas už 1300 svarų, 24 buteliai 1928 metų „Chateau Ausone“ – už 1720 svarų, 8 „Mouton Rothschild“ (1928 metų) vyno buteliai – už 820 svarų.

Vyno žinovas bei „Bonhams“ vyno ekspertas Richardas Harvey tikino: „Šiuo vynu susidomėjo asmenys net iš tokių tolimų šalių kaip Japonija ir Jungtinės Amerikos Valstijos. Jie troško paragauti prieškariu pagaminto vyno. Mes taip pat turime panašaus vyno, kurį parduodame aukcione, tačiau nedažnai pasitaiko panašių reto vyno rinkinių“.

Praeitais metais buvo parduotas gerti netinkamas „Nazi“ raudonasis vynas, pagamintas Antrojo pasaulinio karo metu. Jis buvo nupirktas už 7790 svarų. „Fuhrerwein“ vynas su nacių lyderio Adolfo Hitlerio atvaizdu parduotas penkis kartus brangiau, nei buvo tikimasi už jį gauti.

Elena Germanovič
Šaltinis: news.bbc.co.uk, onet.pl
Nuotraukos: http://www.investhk.gov.hk
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną