Kalifornijos greitojo maisto restoranuose pradedamos skaičiuoti kalorijos (svetur)

Kalifornijos greitojo maisto restoranuose pradedamos skaičiuoti kalorijos (svetur)

Ne paslaptis, kad greitasis maistas nėra sveika mūsų organizmui. Atrodo, visi tai žino, tačiau tarptautinių greitojo maisto tinklų pelnas tik auga. Mūsų karta užaugo valgydama „Mc Donald's“, „KFC“ ir kitų užkandinių maistą. Daugelis amerikiečių dievina šį maistą ir labai nustebtų, jei pasakytumėte, jog jūsų miestelyje nėra greitojo maisto restorano. Deja, faktai kalba patys už save: nutukusių žmonių skaičius vis didėja, o tokio tipo įstaigos tam turi didžiulę įtaką. Dėl šios priežasties rugsėjo pabaigoje Kalifornija tapo pirmąja valstija, reikalausiančia greitojo maisto restoranų valgiaraštyje, prie patiekalų pavadinimų, nurodyti ir kalorijų skaičių.

Galimybę įvesti panašų sveikatos įstatymą svarsto daugelis JAV valstijų. Šis projektas jau sėkmingai įgyvendintas Niujorke, o Kalifornijos valstijoje nuo 2009 metų liepos 1 dienos greitojo maisto restoranų tinklai, turintys daugiau nei 20 maitinimo įstaigų, privalės pateikti brošiūras, kuriose bus nurodytas patiekalo kalorijų kiekis ir maistingosios medžiagos. Iki 2011 metų sausio 1 dienos ši informacija turės būti įtraukta ir į valgiaraščius bei į patalpose esančius patiekalų stendus.

Kalifornijos gubernatorius Arnoldas Švarcnegeris (Arnold Schwarzenegger) teigia, jog JAV įvedamų sveikatingumo bei mitybos įstatymų ir programų kūrimo lyderis yra Kalifornijos valstija. San Franciske, Santa Clare bei San Mateo šios taisyklės jau galioja, todėl įstatymas, dėl kalorijų skaičiaus pateikimo valgiaraštyje, šiuose miestuose bus panaikintas. Šį įstatymą parėmė Amerikos vėžio draugija bei Kalifornijos visuomeninės sveikatos apsaugos centras. Kalifornijos restoranų asociacija, turinti apie 22 tūkstančius narių, tarp jų ir „Mc Donald's“, pritarė šiam įstatymui. Greitojo maisto tinklo „Dunkin' Donuts“ prezidentas Vilas Kuselis (Will Kussell) pranešė, jog Niujorke įvestas sveikatingumo kodas nepakenkė verslui ir nebuvo pastebėta pardavimų sumažėjimo.

Elena Germanovič
Šaltinis: Reuters
Nuotraukos: www.whois.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną