Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kaip kinai lietuvišką alų ragauja...

2010-10-07
Paskelbk savo straipsnį

Jau beveik pusę metų Kinijoje, Šanchajuje vyksta didžiausia pasaulinė paroda EXPO 2010. Parodoje, kurios tema yra „Geresnis miestas, Geresnis gyvenimas“, dalyvaujančios šalys (tame tarpe ir Lietuva) tikisi sukurti puikų harmoningo miestietiško gyvenimo pavyzdį kartu pristatydamos ir savo šalies kultūrą bei tradicijas. EXPO paroda - tai didžiulis projektas, kuris trunka 6 mėnesius ir pritraukia lankytojus iš viso pasaulio.

Parodai įsibėgėjus, nemažai Lietuvos paviljone dirbančių lietuvių sutaria, kad žmonės Kinijoje labai nuoširdūs ir smalsūs, tačiau egzistuoja kalbos barjeras, sukeliantis nemažai problemų užsieniečiams, nemokantiems kinų kalbos. Angliškai kalba dažniausiai vaikai, kuriems dažnai tenka vertėjauti tėveliams.

Šių metų tematika - krepšinis ir oro balionai
Lietuvos paviljonas šiai parodai pasirinko krepšinio ir oro baliono tematiką. Jau antrą kartą EXPO parodoje (pirmąjį kartą EXPO 2005, kuri vyko Japonijoje) dalyvaujančio restorano „Aula“ talismanas, įspūdingo ūgio buvęs krepšininkas Matas, stebina kinus profesionaliais butelių žongliravimo įgūdžiais. Kadangi šviesiaplaukės lietuvaitės kinams yra tikra egzotika, jų didžiulį pomėgį fotografuoti pajuto ir bare dirbanti barmenė Laura. Lietuvos paviljone ne tik įspūdingo dydžio oro balionas traukia kinus - kita nematyta, negirdėta , netgi neragauta naujovė yra lietuviškas alus ir kiti tradiciniai lietuviški stiprieji gėrimai. „Aula“, kaip Švyturio ambasada Vilniuje, į Kiniją pirmą kartą atvežė ir sertifikavo Švyturio Ekstra, Baltijos ir Balto alaus rūšis. Alus yra vienas iš populiariausių kinų gėrimų, todėl parduotuvėse galima rasti nemažą asortimentą tiek vietinio, tiek importinio alaus. Tikras kiniškas alus dažniausiai būna ne tik silpnesnis nei lietuviškas, bet ir gana stipriai skiriasi savo skoniu.

Keli kinai vienu lietuviško alaus bokalu pasidalina...

„Aulos“ barmenai  juokauja, kad linksmiausias darbo  užsiėmimas yra stebėti alaus gėrimo ritualą: nuo trijų iki dešimties kinų grupelė pasiima vieną didesnį bokalą alaus, porą tuščių stiklinių, kurias pripildo alumi iš nusipirkto bokalo ir tuomet visi draugiškai ragauja. Veide atsispindi ką tik pastebėta tokia pati kaip ir degtinę ar samanę ragaujančio kino  išraiška - baisiai stipru! Vėliau prasideda fotografavimosi etapas: baro lankytojas išsitraukia milžinišką fotoaparato stovą, ant jo pritvirtina dar didesnį fotoaparatą ir bando įamžinti šią nepakartojamą akimirką. Prie palikto tuščio bokalo pribėga dar didesnė kinų grupelė ir puola fotografuotis tarsi prie ,,Monos Lizos‘‘ paveikslo. Išvarginti karščio ir įspūdžių bent keli paviljono lankytojai užmiega prie baro - jie tiesiog taip ilsisi. „Aulos“ barmenai pastebėjo ir dar vieną keistoką kinų pomėgį - alų skaninti cukrumi, druska, pipirais ir netgi užsikąsti virtu kiaušiniu ar pomidoru - tokiu atveju kartais būna netgi sunku iš veido išraiškos nuspėti, kaip geriantysis jaučiasi. Ne tik lietuviškas alus pritraukia kinų dėmesį - ne mažo susidomėjimo sulaukė ir tokie gėrimai, kaip lietuviškas Stakliškių midus, degtinė, suktinis, bobelinė ar samanė. Atsiranda tokių drąsuolių, kurie ne tik paragauja, bet ir nusiperka jau spėto pamėgti lietuviško alaus, ar jau minėtų stipresnių gėrimų. Užsieniečiai, dirbantys kituose paviljonuose , taip pat mielai po darbo prisėda Lietuvos paviljone esančiame bare ir atsipalaiduoja su šalto alaus bokalu.


UAB „Sauluva“, Lietuvos paviljone siūlanti lietuviškus suvenyrus, yra vienintelė Lietuvos kompanija dalyvavusi visose didžiosiose EXPO parodose, kuriose dalyvavo ir turėjo atskira pavilijona nepriklausoma Lietuva – Hanoveryje (2000m.), Nagojoje (2005m.), Šanchajuje (2010m.). Nemažai susižavėjimo sulaukia „Sauluvos'' stende siūlomas gintaras. Žodį gintaras (kiniškai „kupo“) žino beveik visi kinai, tačiau rankose turėję toli gražu nedaugelis. Smulkiau apie gintarą žino tikrai ne kiekvienas kinas, todėl prie suvenyrų dirbančiai ir jau dešimt metų Lietuvoje gyvenančiai kinei Chun nuolat tenka pasakoti gintaro atsiradimo istoriją. Dažnai tenka išgirsti ir įvairiausių juokingų istorijų, kurias kinai yra girdėję apie gintarą – kai kurie įsitikinę , kad gintaras turi radiacijos, kad tai yra gyvūnų liekanos, arba stebėti kaip jie bando paragauti ar patrynus tarp pirštų užuosti gintaro gabalėlį. Skirtingai nuo lietuvių, gintarines apyrankes nešioja ir moterys, ir vyrai. Pastarieji mėgsta netgi ganėtinai masyvius papuošalus. Kita kinų mėgstama ir ,,Sauluvos‘‘ stende siūloma galimybė yra išsiųsti laišką iš Lietuvos, jų nurodytu adresu Kinijoje. Atvirutės su Nidos, Vilniaus ir kitų Lietuvos miestų peizažais siunčiamos su palinkėjimais draugams, tėvams ar tiesiog sau pačiam.

Nuotraukos: „Aulos“
Restorano „Aula“ informacija


2010 10 07