Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Ką Vengrijoje tiesiog būtina aplankyti... (II dalis)

2009-06-19
Paskelbk savo straipsnį

Budapeštas - šeštas pagal dydį Europos Sąjungos miestas. Čia tikrai yra kur akis paganyti ir pasmalsauti. Lankantis Vengrijoje būtina pasivaikščioti po Budapešto senamiestį, aplankyti Pešto gražiausias vietas: Vaci gatvė, Dunojaus krantinė, Didvyrių aikštė, Parlamento rūmai. Vengrijos sostinė nuolat stengėsi panašėti į Vieną. Žinoma, vitrinų prabanga miestas toli gražu jai prilygsta, tačiau pastatų didybe, nuo šimtmečių pažaliavusių skulptūrų gausa kai kur ją ir lenkia...

Ką Vengrijoje tiesiog būtina aplankyti... (I dalis)

Miesto parkas - pats didžiausias Budapešto parkas. Toks, koks yra šiandien susiformavo 19 amžiaus pabaigoje.

Didžiausia miesto bažnyčia, į kurią vienu metu telpa net 8 tūkstančiai tikinčiųjų - šv. Stepono katedra. Šioje bažnyčioje saugoma ir šv.Stepono, pirmojo Vengrijos karaliaus, ranka.

Sostinėje - pirma, o šalyje antra pagal dydį šventykla. Tai Šv. Ištvano bazilika. Niekur Vengrijoje nėra tokio varpo, kaip čia. Rūpestingai saugomų koplyčios „šventos Dešines rankos“ lobių yra šventieji palaikai Šv. Ištvano (1000-1038) ir plaštaka jo dešiniosios rankos, kuri ir per 1000 m. išliko sveika. Lobyne galima apžiūreti cerkves istorijos paminklus, o nuo bokšto balkono atsiveria nuostabi miesto panorama.

Didžiausias ir pats įsimintiniausias pastatas Vengrijoje – Parlamentas.

Gyventi Budapešte gan brangu. Šalies sostinėje – daug žmonių. Čia daugiau nei 1,85 milijono gyventojų, nesustojantis didmiesčio ritmas, pagal kurį tiesiog privalai suspėti. Budapeštas – ankstyvas. Miegančius viešbučiuose turistus jau nuo šešių žadina už lango pypsinčios mašinos, dūzgiantis tramvajus ir metro gaudesys. Automobilių kamščiai, perėjose – spūstys į darbą skubančių žmonių, kavinės – pilnos laikraščių beskaitančių ir karštai bediskutuojančių vengrų. Šią šalį aplankę turistai vengrus įvardyja kaip karštakošius, mėgstančius sukčiauti ir apsukti aplink pirštą. Ne veltui Vengrijos sostinė dažnai vadinama „čigoniškuoju“ Budapeštu... Su čigonais daugybę metų besimaišantys vengrai turi įgimtą savybę daug šnekėti ir patiklius atvykėlius vynioti aplink pirštą. .. Taigi, žavėdamiesi nuostabiais vaizdais būkite būdrūs...

Senoji Vengrijos sostinė, su išlikusiomis pilies liekanomis ir atsiveriančia įspūdinga Dunojaus vingio panorama - Višegrada. Senosios architektūros viduramžių miestelis Santendre, kur gausu vyno degustacijos rūsių, pirmasis Europoje Marcipanų muziejus, ištisos vyndarių bei saldumynų parduotuvėlių gatvelės.

Didžiausia Vakarų Europos upė Dunojus. Būtent ši upė dalija miestą į dvi dalis: kalvotą Budą ir lygumoje išsidėsčiusį Peštą ir siekia 30 kilometrų. Į rytus nuo Budapešto ir Dunojaus upės nusidriekusi Didžioji Vengrijos Lyguma, kur vis dar gyvos senovinės vengriškos tradicijos.

Kitoje senojo Dunojaus pusėje – Karališkųjų rūmų teritorija. Šioje vietoje archeologų rastos iškasenos dar ir dabar stebina viską žinančius istorikus. Galima grožėtis gotikine Dievo Motinos bažnyčia, esančia šv. Trejybės aikštėje ar stovint ant Žvejų bastiono, nuo kurio atsiveria nuostabus vaizdas į Peštą…

Vengrų restoranas Trakuose>>

Vengrų restoranas Vilniuje>>

Meniu.lt ir Vengrijos ambasados informacija
Nuotraukos: hungary.hu; visithungary.hu