Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Japonai robotą išmokino kepti blynus

2009-06-16
Paskelbk savo straipsnį

Tokijuje maisto pramonės parodoje japonų išradėjai pristatė du naujus savo kūrinius – robotą-virėją ir robotą-padavėją. Robotą-padavėją sukonstravo kompanija iš Kioto. Išoriškai jis panašus į nedidelį staliuką su ratukais patiekalams tiekti. Naujasis padavėjas važinėja ant dviejų ratukų ir svečiams ant padėklo išvežioja gėrimus ir maistą.

O štai mokslininkai iš Osakos savo robotą išmokino kepti blynus. Prietaisas turi dvi rankas, panašias į žmogaus. Jomis „virėjas“ ima tešlą, deda ant kaitlentės ir kruopščiai varto blynus. Tiesa, jei kažkas iš kepimui reikalingų ingredientų bus padėta neužprogramuotoje vietoje, blynų jūs negausite – kol kas robotas sensorių neturi, kad galėtų orientuotis aplinkoje.

Robotas-virėjas ir robotas-padavėjas kol kas tik vienetiniuose egzemplioriuose. Į rinką jų išleisti japonai kol kas neketina. Beje, tokia prabanga ir nepigiai atseina – tokie pagalbininkai Jums kainuotų 180 tūkstančių dolerių.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: dailymail.co.uk
Nuotraukos: dailymail.co.uk
Meniu.lt informacija