Įvairiaskonių ledų pasaulyje

Įvairiaskonių ledų pasaulyje

Vasarą saldumynų mėgėjai mėgaujasi ledais. Šių nuotaiką keliančių skanėstų jie ragauja kone kasdien, o kartais net ir žiemos metu neatsisako vienos kitos ledų porcijos. Juolab, kad šiandien galima mėgautis ne tik įprastais vaniliniais ar šokoladiniais, bet ir kitokių, įvairiausių skonių ledais.

Neįprasti ledai
Japonijoje, Yokohama mieste, vykusiame ledų festivalyje svečiams buvo pasiūlytas neįprastas jaučio liežuvio skonio ledų desertas. Dvi dienas trunkančiame renginyje panoro dalyvauti kulinarai iš visos Japonijos. Ledų festivalyje buvo pristatyti 125 nauji desertai: sūrio, alaus, aštuonkojo, krevečių ir net česnako skonio ledai. Pastarieji buvo pakrikštyti „Drakulos plombyru“. „Mes mėgstame įvairių ir kitiems neįprastų skonių maistą“, – sako 27 metų Keiko Hashiya. Japonai ledais ar jų desertais mėgaujasi kone kasdien.

O Portugalijos mieste Agueda galima paskanauti dar neįprastesnių bulvių ir špinatų skonių ledų. Kiaulienos skonio ledai kai kuriems gali pasirodyti ypač šlykštaus skonio.

Speciali ledų partija
Nesvarbu, kokio skonio ledai bebūtų, jų pardavimo idėją galima pritaikyti ir kilnesniems tikslams. Būtent taip pasielgė Amerikos kompanija „Ben & Jerry‘s“. Bendradarbiaudama su Eltono Džono fondu kovoje prieš AIDS, „Ben & Jerry‘s“ sukūrė specialią ledų partiją: ledus su baltuoju šokoladu ir lazdynų riešutais. Žinoma, ledai buvo pardavinėjami tik Vermonte (JAV), dainininko koncerto metu, liepos 21 dieną. Už gaivius skanėstus surinkti pinigai buvo skirti AIDS fondui.

Ledų istorija mus nukelia į tolimą praeitį... Remiantis buvusios Romos imperijos tyrinėtojų duomenimis, dar imperatorius Neronas mėgavosi vadinamu ledų desertu, pagamintu iš medaus, vyno ir vaisių griežinėlių, sumaišytų su sniegu. XIII amžiuje Markas Polas į savo tėvynę iš Kinijos pargabeno būtent tokį ledų receptą, pagal kurį šiandien gaminami itališki ledai. O štai pirma vaflinė tūbelė ledams prekyboje pasirodė 1904 metais Sent Luise, JAV.

P.s. šiandien rugsėjo pirmoji. Ta proga mažuosius galima palepinti skaniais ledais...

Pagal lenta.ru parengė Jolanta Kahveci
Nuotraukos: www.sxc.hu; http://yeinjee.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną