Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Italijos bankai kreditus duoda mainais į sūrį (įdomu)

2009-08-31
Paskelbk savo straipsnį

Italai antram gyvenimui prikėlė Viduramžiais gyvavusią praktiką ir banko paskolas ėmė teikti imdami sūrio užstatą. Italijos bankas Credito Emiliano banko kreditus dalina mainais į parmezano sūrį, kurio 17 tonų sukrauta į specialias saugyklas ir laukiant paskolos grąžinimo noksta.

Credito Emiliano būstinė įsikūrusi Emilija-Romania regione, kuris garsėja savo sūrio gamyba. Kaip rašo italų laikraštis „La Reppublica“ bankininkų pasiūlyta iniciatyva ne tik aktuali globalinės finansinės krizės metu, bet ir padeda žemės ūkiui.

Bankas siūlo kreditus už laikotarpį iki 2 metų normos, kuri 0,75-2% didesnė, nei siūlo Europos tarptautinis bankas. Užstato vertė – 440 tūkstančiai sūrio galvų (sūrio gabalų), kurios laikomos dvejose specialiose saugyklose. Produkto hipotekos vertė – 132 milijonų eurų. Jei klientas negali grąžinti kredito, sūris perduodamas parduotuvei realizuoti. Jei kredito suma vis dėl to sėkmingai grąžinama, produktas vis tiek iškeliauja vartotojui, kadangi suspėja sunokti. Banko priemonės pajamos skiriamos naujo sūrio įsigijimui iš gamintojų už 80% kainos. Sūrio galvos (sūrio gabalai) identiški aukso luitams – jie gaminami pagal nustatytą standartą, turi bendrą serijinį numerį, taip, kad vagystės atveju paprasta rasti.

„Parmezanas finansų operacijose naudojamas jau nuo Vidaramžių. Visa esmė kainoje, kadangi kiekviena galva ekvivali 550 litrams pieno. Svarbus dar ir tas faktas, jog sūrio sunokimui reikalingi metai, taigi sandorį galima suspėti padaryti iki to, kol produktas pateks į lentynas“, - kalbėjo parmezano gamintojų Asociacijos vadovas Leo Bertocci.

Nuo antrojo pasaulinio karo Credito Emiliano bankas atliko keletą bandymų ir parmezaną norėjo siūlyti kaip pagrindinį užstatą, vienok pastovumą šis projektas įgavo tik dabar. Nuo 1953 metų iniciatyvūs bankininkai iš šiaurės Italijos kredito aprūpinimui išbandė ir alyvuogių aliejų, ir kumpį, tačiau juos pasirodė per sudėtinga laikyti bei ant jų įspausti serijinį numerį.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: bbc.co.uk
Nuotraukos: wordpress.com
Video: http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/europe/8226350.stm
Meniu.lt informacija