Italijoje – tradicinis apelsinų mūšis

Italijoje – tradicinis apelsinų mūšis

Pjemonto srityje (Italija) esančiame Ivrea mieste nuo sausio iki pat kovo mėnesio pirmosios dienos vyksta tradicinis karnavalas. Šios linksmos šventės pagrindas – apelsinų mūšis (it. battaglia delle arance). Šiemet citrusinių vaisių mūšis vyks vasario 22, 23, 24 dienomis. Taisyklės labai paprastos – visi dalyviai vienas į kitą mėto apelsinus.

Apelsinų mūšis simbolizuoja kovą už laisvę ir primena seną italų miestuko legendą. Tradicija rengti festivalį siekia dvyliktą amžių. Vaisių mūšis simbolizuoja gyventojų sukilimą prieš lordus tironus, valdžiusius italų miestus viduramžiais. Legenda pasakoja, kad žiaurus tironas valdininkas jėga norėjo vesti malūnininko dukrą Violetą, tačiau išdidi jaunoji gindamasi jį nužudė. Miesto kareiviai ją uždarė, o vietiniai gyventojai siekdami ją išlaisvinti tirono pilį apmėtė akmenimis.

Šiandien akmenis pakeitė apelsinai. Pagrindiniai karnavalo personažai – nuostabioji malūnininko dukra, generolas su savo palyda, premjerministro pavaduotojas, miesto meras, kortežas su rajono valdininkais bei muzikantai, grojantys fleitomis ir būgnais. Jaunimas su ginklais ir geležinėmis kaukėmis vaidina kareivius, o likusieji miestiečiai bei Ivreos svečiai tampa gynėjais. Smagi apelsinų šventė jau seniai išpopuliarėjo ne tik Italijoje, bet ir už jos ribų. Kasmet norinčiųjų pamėtyti apelsinus vis daugiau.

Pasibaigus kovai, visas miestas būna padengtas vitaminu C. Šiemet vaisių mūšyje ketina dalyvauti daugiau nei 3000 dalyvių. Citrusiniai vaisiai bus mėtomi tris dienas, po to gatvės skęs apelsinų sultyse. Šis linksmas ir unikalus renginys suburia minias žiūrovų.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: www.travel.ru; www.carnevalediivrea.it
Nuotraukos: www.carnevalediivrea.it
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną