Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Italija kviečia į daugiaryžio (risotto) festivalį

2009-09-16
Paskelbk savo straipsnį

Ryžiai, šiaurės Italijos gyventojams taip pat kaip pomidorai siciliečiams – tikras pasididžiavimas. Iš jų Veneto regione gamina geriausią daugiaryžį (risotto) pasaulyje. Įsitikinti tuo galima, nukeliavus į Veronoje vykstantį veino populiariausio ryžių patiekalo festivalį „Festa del Risotto“. Šventė vyksta nuo rugsėjo 16, t.y. prasidėjo jau šiandien ir tęsis iki spalio 11 dienos.

Štai jau keletą amžių viduramžių Veronos laukuose ir pievose auginami ryžiai, iš kurių vėliau gaminamas geriausias daugiaryžis (risotto) pasaulyje. Šiose vietose šis patiekalas vertinamas ne mažiau nei baltieji Pjemonto triufeliai, taip, kad visai nenuostabu, jog nedideliame miestelyje Izolda-della-Scala, įsikūrusiame 19 kilometrų nuo Veronos, jo garbei rengiama didžiulė mugė.

Šiemet festivalis vyks jau 43- čia kartą. Tas kelias savaites vietiniuose restoranuose lankytojams bus siūloma paragauti skirtingų vieno ir to paties patiekalo variacijų: daugiaryžis su grybais, vištiena, jūros gėrybėmis, riešutais ir grybais, o taip pat ir firminis daugiaryžis „risotto al Isolana“ - su jautiena, cinamonu, rozmarinu, pipirais ir parmezanu.

Be to, visi norintys galės pasiklausyti paskaitos apie vietinių ryžių istoriją ir jo ypatybes, pažiūrėti spektaklius ir sudalyvauti nuotaikinguose kulinarijos konkursuose.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: wordpress.com; http://italianfeelingsen.com
Nuotraukos: http://italianfeelingsen.com
Meniu.lt informacija