Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Išpuoselėtas vienuolių vynas

2011-08-13
Paskelbk savo straipsnį

Mažoje Viduržemio jūros Šv. Honorat vienuolių saloje greta Kanų dvidešimt Lerins abatijos vienuolių ne tik meldžiasi, bet ir kruopščiai dirba vynuogyne, kur gamina vienus geriausių pasaulyje vynų. Jų galima rasti pačiuose geriausiuose Prancūzijos restoranuose, juo vaišinasi žvaigždės ir Rusijos oligarchai.

Per metus vienuoliai pagamina apie 30 tūkstančių butelių. Vynas tame vienuolyne buvo gaminamas viduramžiais, beveik nuo to laiko, kai buvo įkurtas vienuolynas.

Sala per šimtmečius pergyveno daug sukrėtimų: ją niokojo piratai, vienuoliai iš Benediktinų virto į pagal griežtesnę regulą gyvenantį Cistercijonų ordiną, 1788 prancūzų karaliaus įsakymu vienuolynas buvo uždarytas. Po revoliucijos jis buvo nacionalizuotas ir jo pastatą įsigijo viena aktorė, ten gyvenusi dvidešimt metų. 1859-aisiais vyskupas Frejus nupirko salą, o po dešimties metų Cistercijonai vėl įkūrė bendruomenę ir vėl išnaudojo puikų salos klimatą vynuogėms auginti bei gaminti vyną.

1990-aisiais buvo nuspręsta atnaujinti bei šiek tiek modernizuoti vyno gaminimo procesą. Be to, vynuogynai pagal skirtingus terroir padalinti į penkias dalis. Vienuoliai dėl to tarėsi su Jacques Chibois, garsaus restroano „La Bastide de Saint Antoine“ Grase šefu. Brolis Marie Paques (nuotraukoje), vienuolyno iždininkas, o moderniais žodžiais tariant verslo vadybininkas, baigė vyndarystės mokslus Hyeres mieste, netoli Tulono. „Pagal Šventąį Benediktą tikra vienuolis yra tas, kuris sugeba išgyventi iš savo sukurtų vaisių,- pasakojo brolis.- Mes kukliai išgyvename iš savo vyno ir likerių“. Tačiau vienuolių ambicijos nėra tokios kuklios, jie atkakliai siekia gaminti geriausią vyną. Ir tai liečia ne tik vyną. Tobulumo jie siekia ir santykiuose su žmonėmis bei gamta.

Visi darbai vynuogyne atliekami rankomis ir tai daro patys vienuoliai, jie nenaudoja jokių chemikalų. Dirbančiuosius prižiūri ne tik brolis M. Paques, bet ir enologai Michelis Novelle bei Alainas Valles.

Salos centre esantis vynuogynas užima aštuonių hektarų plotą. Molio ir klinčių dirvožemyje gausu sąnašų bei smėlio, o taip pat visokių organinių likučių, kurie itin tinka vynmedžių veisimui. Jūra, supanti salą, taip pat suteikia vyno skoniui išskirtinumo.

Nors kaip ir dera vienuoliams Lerins nariai šalinasi pasaulietiško šurmulio, jų vynas jau spėjo sukelti didžiulį susidomėjimą, ypač po Kanų kino festivalio, kai išskirtinis vynas buvo patiektas „Martinez“ viešbutyje. Vienuolių vynus šefas Christian Sinicropi pasiūlė festivalio žiuri komisijos pietums. Jis sugalvojo paukštienos ir žuvies patiekalams suteikti kino filmų pavadinimus, kuriuose vaidino aktorius, komisijos pirmininkas Roberto de Niro. Dabar jo galima rasti ir kitose garsiose vietose. Pavyzdžiui, Paryžiuje „Cafe de la Paix“ „Fouquet‘s“ arba „Lutetia“.

Vienuoliai turi „Cuvee Saint Salonius“ iš ‚‘Pinot Noir‘, Burgundijos vynuogės, kur kažkada vienuoliai taip pat gamino vyną. „Cuvee Saint Lambert“ pagamintas iš ‘Mourvedre‘ vynuogės. Tai – ispaniškos kilmės, taniniška vynuogė. Įdomu, kad ji yra svarbiausia vynuogė garsiąjame Ronos slėnio „Chateauneuf du Pape“ vyne, taip pat turinčiame sąsajas su vienuoliais. Dar vienuoliai turi „Cuvee Saint Honorat“ ir „Saint Saveur“, padarytų tik iš ‘Syrah‘ bei „Saint Cesare“ iš ‘Chardonnay‘. Jų kainos svyruoja nuo 52 iki 190 eurų.

Salos vynai jau yra pelnę apdovanojimų. Pavyzdžiui, pasaulinėse ‘Syrah‘ varžybose 2005 metų „Saint Saveur“ pelnė auksą. Kaip rašo portalas Businessworld.com, brolis M. Paques neseniai svečiavosi Maskvoje ir vietos verslininkams, diplomatams ir valdininkams „Baltshug Kempinski“ viešbutyje pristatė vynus.

Jūratė Sprindžiūnaitė
www.vynozurnalas.lt informacija