Išaiškintas paukštienos kontrabandos lizdas

Išaiškintas paukštienos kontrabandos lizdas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba išaiškino nesąžiningų įmonių – UAB „Agrobarteris“, ŽŪKB „Pamario paukštyno“ ir UAB „Nobeka“, veiklą, kai įmonės sąmoningai klaidino veterinarijos pareigūnus, siekdamos išvengti įvežamos braziliškos paukštienos kontrolės ir atsakomybės.

Iš trečiųjų šalių importuojamai paukštienai keliami ypač griežti reikalavimai, todėl minėta įmonių grupė vengė valstybinės kontrolės. Maisto ir veterinarijos vidaus audito tarnyba, atlikdama įvežamos paukštienos kontrolę, nustatė, kad UAB „Agrobarteris“ krovinį nukreipė tiesiai į Šilutės r. ŽŪKB Pamario paukštyną, kur krovinio šioje įmonėje neiškrovė, bet išvežė atgal į paskirties sandėlius. Dalis produkcijos buvo išsiųsta į Panevėžio įmonę UAB „Nobeka“.

„Šiais veiksmais buvo siekiama išvengti detalaus krovinio patikrinimo ir laboratorinių tyrimų“, - sakė VMVT Veterinarijos sanitarijos skyriaus vedėjas Egidijus Simonis.

Pagal pateiktą informaciją buvo atlikti visų trijų įmonių detalūs patikrinimai. Paukštienos siuntų realizavimas sustabdytas, atliekami atrinktų paukštienos mėginių laboratoriniai tyrimai. Už grubius pažeidimus įmonėms bus taikomos griežtos sankcijos.

Tai jau antras atvejis, kai UAB „Agrobarteris“ bando įvežti brazilišką paukštieną siekiant išvengti atsakomybės. Toks atvejis užfiksuotas šių metų gegužės mėnesį. Ši įmonė įtraukta į padidintos rizikos įmonių grupę ir ji bus tikrinama dažniau.

VVMT informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną