Iš šokolado išlietas inkų miestas Maču Pikču

Iš šokolado išlietas inkų miestas Maču Pikču

Vietoj puošnių eglučių, elnių ir kitų kalėdinių dekoracijų Peru sostinėje Limoje konditeriai sulipdė žymaus inkų miesto Maču Pikču kopiją. Limos konditerių komanda ją kūrė 45 dienas ir sunaudojo 160 kilogramų juodojo šokolado. Iš tiek šokolado pavyko išlieti du tūkstančius namukų, šventyklų, tvirtovių griuvėsių ir net patį kalną, ant kurio kadaise gyveno gentis, paslaptingai išnykusi prieš beveik penkis tūkstančius metų. Šokoladinio šedevro aukštis – beveik du metrai, ilgis – 3,5, o plotis 1,7 metro. Saldusis kūrinys puikuojasi Limoje, „Mariott“ viešbučio vestibiulyje.

„Per Kalėdas paprastai gaminame kokį nors europietišką miestuką iš sausainių ir imbiero. Šiemet nusprendėme pagerbti mūsų nacionalinę vertybę – Maču Pikču, atkreipdami dėmesį į tai, jog prieš keletą mėnesių jis buvo įtrauktas į naujų pasaulio stebuklų sąrašą“, – pasakojo Edvinas Solis, pagrindinis projekto „architektas“.

Konditerių teigimu, sunkiausia buvo atkartoti tikslias formas ir jas išlieti iš šokolado. Tam virtuvėje buvo naudojami slankmatis ir inžinierinė liniuotė.

Maču Pikču (ispaniškai Machu Picchu arba „Senoji viršukalnė“) – tai inkų XV–XVI amžiaus tvirtovės griuvėsiai, esantys Peru, Maču Pikču kalno šlaite. Stebuklas dar vadinamas prarastuoju inkų miestu.

Raminta Skripkaitė
Šaltiniai: www.kuking.ru, www.gastronom.ru
Nuotraukos: www.gastronom.ru
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną