Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Interviu su garsiausiu Vengrijos vyndariu Csaba Malatinszky (I dalis)

2009-06-25
Paskelbk savo straipsnį

Tęsiame Vengrijos pažintinį straipsnių ciklą. Šį kartą pristatome Jums pokalbį su garsiausiu šios šalies vyndariu.

Ką Vengrijoje būtina aplankyti?>>

Csaba Malatinszky - didiko sūnus, jaunosios kartos bei garsiausias Vengrijoje vyndarys. Prieš sukuriant savo vyno imperiją jam teko būti vyriausiu someljė pasaulinio garso restorane Budapešte... Pirmasis atvėrė specializuotą parduotuvėlę savo šalyje… Šiandien jis vienas iš nedaugelio Vengrijos vyndarių, kurio vynus pripažįsta Prancūzijos vyndariai. Pasaulyje žinomi ir garsūs „Noblesse“ ir „Kuria“ C. Malatinszky vynai. Ponas Csaba mėgaujasi savo darbu, labai daug skiria dėmesio visoms smulkmenoms. Ko gero tai viena svarbiausia priežasčių kodėl Malatinszky vynai tokie skanūs… Juos ragavusieji tvirtina, jog tai puikūs, aromatingi, lengvai geriami bei ilgam įsimenami vynai. Kaip rašė Caroline Gilby iš „Decanter“, Malatinskis nemiega ant laurų, tačiau kaskart stengiasi gerą padaryti dar geresniu.

Mes poną Csabą sutikome Vilniuje vykusioje parodoje „Vyno dienos 2009“. Čia jis kartu su vengrų restorano savininku Dariumi Katinu drauge pristatinėjo vengriškus vynus ir su mumis ištaikęs minutėlę mielai pasišenkučiavo apie malonumą teikiantį verslą…

Kaip atsidūrėte Lietuvoje ir susipažinote su Dariumi Katinu?

Vilniuje lankausi jau septintą kartą, tačiau parodoje „Vyno dienos“ – pirmąjį... Su Dariumi susitikome taip pat Vilniuje, kai tuometinis Vengrijos ambasadorius mane pakvietė atvykti. Renginyje buvo ir Darius. Ambasadorius mane pristatė kaip vyno žinovą-profesionalą bei vyndarį. Darius domėjosi Venrgijos kultūra, maistu, gėrimais, tad greitai radome bendrą kalbą, o tai ir padėjo nutiesti tolimesnį mūsų bendravimo bei draugystės kelią. Darius Katinas - išskirtinis mano vynų prezentatorius Lietuvoje. Aš labai džiaugiuosi, galėdamas su jo pagalba lietuviačius supažindinti su savo vynuogynų derliumi.

Kaip viskas prasidėjo?

Savo karjerą pradėjau dirbdamas someljė viename geriausių Vengrijos restoranų „Gundel“. Jame ir susipažinau su žymiausiais pasaulio vynais. Vėliau buvau pirmasis Vengrijoje atidaręs specializuotą vyno parduotuvę. Viskuo, nuo parduotuvės vynų asortimento iki aukštos kokybės siūlomų vynų, rūpinausi pats. Laikui bėgant vis daugiau laiko leidau Prancūzijos vyno auginimo regionuose, domėjausi, kaupiau ir pildžiau žinių bagažą, o 1991 metais savo gimtinėje nusipirkau žemės vynuogynams. 1997 metais – pradėjo veikti mano vyninė, kuri manau dovanoja visai neblogus vynus... (šmaikštaudamas pasakoja ponas Csaba). Šiandien mano vynuogynai driekiasi 30 hektarų. Čia auga Chardonnay, Sauvignon, Blanc, Pinot, Noir, Marlot, Cabernet ir kitos vynuogių rūšys...

Kiek jūsų ūkyje dirba žmonių?

Darbuotojai reikalingi 5-6 mėnesiams, tad visiems metams kontraktų nesiūlau. Nuolatiniai darbuotojai yra keturi – dirbu ar ir dar padeda trys žmonės. Dirbant nedideliam žmonių kolektyve galiu garantuoti aukštą vynų kokybę.

Konkurencija

Aplink mus yra daug gerų vyno ūkių, tačiau manau, jog konkurencija yra ne tiek pačioje vyno gamyboje, kiek jo pardavime.

Kiek per sezoną parduodate Jūs?

Svyruoja nuo 100000 iki 150000 butelių.

Kodėl verta rinktis Jūsų vynus?

Visų pirma nenorėčiau sakyti, jog mano vynai yra geriausi. Juos vertinti palieku jį ragaujantiems. Visgi, neabejotinai išskirtinė yra vieta, kurioje auga vynuogynai. Tai puiki vieta! Derlinga ir teikianti puikų produktą. Išskirti galiu Cabarnet Franc vyną. Pagamintas iš geriausio sezono ir geriausių vynuogių. Tai vyno ūkio pasididžiavimas ir pavyzdys kokį įstabų produktą galima gauti iš šios vynuogių rūšies Vengrijos vynų rinkoje. Persipinantis vaisių skonis ir aromatas. Puikiai tinka ilgam brandinimui…

Antras dalykas kuo galiu didžiuotis – tai investicija į žinias. Domiuosi senai ir labai daug. Teko nemažai keliauti ir ragauti, tačiau dabar to kaip ir nebereikia, galiu ramiai susikoncentruoti ir dirbti tik savo ūkyje. Žinoma, darbo įdėta tikrai daug, bet aš visuo tuo mėgaujuosi. Vyną ragauju kiekvieną dieną. Manau, jog savo ūkio vyną rakauti itin svarbu, tik taip supranti ką reikia keisti. Vyno gėrimas - sudėtingas procesas, tai reikia mokėti tai daryti. Užtrukti gali valandų valandas...

Kokios vynuogių rūšys Jums imponuoja?

Net nežinau... Vienos išskirti tikrai negaliu. Visus vynus stengiuosi gaminti taip, kad jie taptų pačiais geriausiais. Tiesa, reikia pabrėžti, jog jau minėtas Cabernet Frac - labai vykęs, jį rasti galite net keliuose Michelin žvaigždutėmis įvertintuose Londono restoranuose.

Paragauti Csabos Malatinszkio vynų žinoma galite vykti į Vengriją, tačiau dalis šių vynų yra „Csàrdos” restoranuose.

Vengrų restoranas Trakuose>>

Vengrų restoranas Vilniuje>>

Kalbino Raminta Skripkaitė ir Donatas Kocys
Nuotraukos: www.malatinszky.hu
Meniu.lt informacija