Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Inspektoriai kasdien tikrins įstaigas, kurios maitins Dainų šventės dalyvius

2009-06-17
Paskelbk savo straipsnį

Vilniaus miesto valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba š.m. birželio 12 dieną organizavo pasitarimą Vilniaus mokyklų maisto tvarkymo skyrių vadovams. Artimiausiomis dienomis atvyksiančių Dainų šventės dalyvių maitinimą pavesta organizuoti 68 Vilniaus miesto bendrojo lavinimo mokyklų viešojo maitinimo įmonėms.

Pasitarimo metu buvo akcentuojama, kad maitinant Dainų šventės dalyvius, ypatingas dėmesys turi būti skiriamas maisto saugai ir kokybei, higienos reikalavimų laikymuisi. Rekomenduota karštus mėsos patiekalus kepti ar troškinti ne žemesnėje kaip 75 C laipsnių temperatūroje, o paukštienos gaminius – net ir aukštesnėje. Taip pat rekomenduota negaminti padidintos rizikos gaminių – užpiltinių, blynų, bandelių su faršo įdarais. Išduodant sausus davinius, nenaudoti sviesto, riebalų mišinių ar tepamų sūrelių, o rinktis daugiau šalto rūkymo gaminius, vaisius ir daržoves.

Maitinimo organizatoriams buvo priminta, kad reikiamą dėmesį skirtų šaldymo įrenginiams – šaldytuvuose būtų termometrai, jų parodymai būtų tikrinami du kartus per dieną. Pabrėžta švaros ir tvarkos laikymosi svarba – visose maitinimo įmonėse privalo būti karštas vanduo bei profesionalios plovimo ir dezinfekavimo priemonės. Virtuvės darbuotojos turi būti pasitikrinusios sveikatą.

„Dainų šventės dienomis bus sustiprinta kontrolė – maisto inspektoriai kasdien tikrins ne tik maisto kokybę, jo ruošimo sąlygas, švarą, bet ir žaliavų likučius, produktų įsigijimo dokumentus. Maitinimo organizatoriai turėtų glaudžiau bendradarbiauti su delegacijų, ypač vaikų kolektyvų vadovais, bendromis pastangomis aiškinti, kad vaikai nevalgytų iš namų atsivežto, kambario temperatūroje laikomo maisto. Nepirkdami pačių pigiausių žaliavų ir kokybiškai maitindami, sostinės mokyklų viešojo maitinimo įmonių darbuotojai turės galimybę prisidėti prie šventiškos atmosferos ir geros nuotaikos palaikymo visiems šventės dalyviams“, – sakė Vilniaus miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Algirdas Špukas.

Dainų šventė vyks liepos 1-6 dienomis. Daugiau apie šventę: www.dainusvente.lt

VMVT ir Meniu.lt informacija
Nuotr. iš www.dainusvente.lt archyvo