Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Imtasi visų būtinų priemonių įtarus klasikinį kiaulių marą

2009-07-10
Paskelbk savo straipsnį

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) liepos 10 d. pranešė, kad Panevėžio apskrityje danų firmai UAB „Saerimner“ priklausančioje „Pasodilė“ veislinėje kiaulių karantinavimo fermoje įtariamas klasikinis kiaulių maras.

Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos ir užkrečiamųjų ligų centro vedėjo Mindaugo Kašinsko, operatyviai reaguojant į gautą informaciją sunaikintos visos 445 kiaulės, atvežtos iš Danijos, fermoje atlikta dezinfekcija.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, imdamasi papildomų apsaugos priemonių dėl galimo kiaulių maro ligos išplitimo, atliko aplinkinių augintojų ūkiuose auginamų kiaulių klinikinius ir laboratorinius tyrimus.

„Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje atlikti kaulų kraujo mėginių tyrimai – neigiami. Kliniškai visi gyvuliai sveiki. Taip pat paimti ir aplink įtariamą fermą miškuose nušautų šernų kraujo mėginiai, kurių tyrimų atsakymai taip pat neigiami“, – komentavo Skubios veiklos ir užkrečiamųjų ligų centro vedėjas Mindaugas Kašinskas.

Siekiant nustatyti ar klasikinio kiaulių maro ligos atvejis bus patvirtintas tęsiama veterinarinė kontrolė ūkininkų ūkiuose, kiaulių kompleksuose, imami kiaulių ir šernų kraujo mėginiai tolimesniems tyrimams.

Apie šį atvejį informuota Europos Komisija ir kaimyninės šalys.

Klasikinio kiaulių maro liga žmonėms nepavojinga.

VMVT informacija