Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Ilgaamžiškumo receptas

2008-05-16
Paskelbk savo straipsnį

Kai kurie mokslininkai teigia, kad žmogus genetiškai turėtų gyventi 120 metų, tačiau iš tikrųjų nei vienas nesulaukia tokio amžiaus. Japonai vidutiniškai gyvena 79, australai, kanadiečiai ir švedai – 78, vokiečiai ir amerikiečiai – 76, o mūsų tautiečiai – vos 67 ar 68 metus. Afrikiečiai miršta dar jaunesni – vos 48 metų. Tarptautinė sveikatos organizacija pateikia ilgo gyvenimo priesaikas.

Nepersivalgykite
Žmogus su maistu vidutiniškai gauna 2500 kilokalorijų, nors per parą pakaktų ir 1500. Pernelyg didelis kalorijų kiekis apkrauna ir greičiau nualina organizmo ląsteles bei kraujagysles. Jei ląstelėms teks mažesnis kalorijų kiekis, jos greičiau atsinaujins ir geriau pasipriešins ligoms. Pasak mokslininkų, žalingas ir nuolatinis alkio jausmas.

Valgiaraštis ir amžius
Trisdešimtmečių žmonių veide raukšlės atsiras vėliau, jei jie dažnai valgys riešutų ir kepenėlių. Keturiasdešimtmečių organizmui būtinas karotinas. 50 metų sulaukusių žmonių organizme kalcis stiprina kaulus, o magnis – širdį. 40 metų vyrams reikalingas selenas, esantis sūriuose ir inkstuose. Selenas apsaugo organizmą nuo neigiamo streso poveikio. Penkiasdešimtmečiams būtina valgyti žuvies ir šiais produktais apsaugoti širdį bei kraujagysles.

Mėgiamas darbas
Prancūzai teigia, jog mėgiamas darbas jaunina žmogų. Pasak psichologų, nedirbantys žmonės atrodo bent 5 metais vyresni. Sociologų teigimu, kai kurios profesijos padeda išlikti jauniems. Jaunina dirigento, filosofo, dailininko ir šventiko specialybės.

Antroji pusė
Žmogui gyvenime būtina surasti savo antrąją pusę, nes meilė ir švelnumas yra geriausi vaistai nuo senėjimo. Pasak medikų, reguliariai 2 kartus per savaitę besimylintys žmonės atrodo 10-15 metų jaunesni.

Sava nuomonė
Žmogus, turintis savo nuomonę ir ją ginantis, rečiau suserga depresija, nei tas, kuris gyvenime „plaukia pasroviui“.

Judėjimas
Sakoma, kad net ir 8 minutės fizinio darbo prailgina gyvenimą. Dirbančių ir judančių žmonių organizme gaminasi augimo hormonas, kuris žymiai sumažėja jau trisdešimtmečių organizme.

Miegas vėsiame kambaryje
Įrodyta, jog tie, kas miega 17-18 laipsnių šilumos kambariuose, ilgiau išlieka jauni, nes vėsesniuose kambariuose organizmo senėjimo procesai sulėtėja.

Palepinkite save
Nepaisydami dietologų draudimų, retsykiais palepinkite save skanesnio maisto kąsneliu. Jei patiko nauja suknelė ar rankinukas, nusipirkite šiuos daiktus. Palepinti save kartais ne tik reikia, bet ir būtina.

Pyktis
Pasak psichologų, žmonės, visomis pasaulio nuodėmėmis kaltinantys tik save ir vengiantys ginčų, dažniau suserga įvairiomis ligomis. Pastebėta, jog savigraužos dažniau suserga onkologinėmis ligomis. Nustatyta, kad 65 procentai sergančiųjų vėžiu stengiasi pyktį slopinti savyje ir neleidžia išsilieti emocijoms.

Galvos smegenys
Galvos smegenis būtina treniruoti, todėl spręskite kryžiažodžius, žaiskite protinių pastangų reikalaujančius kolektyvinius žaidimus, skaičiuokite mintinai. Priversdami dirbti galvos smegenis, stabdote protinių sugebėjimų senatvinę degradaciją. Kuo daugiau bus apkrautos galvos smegenys, tuo geriau dirbs širdies ir kraujotakos sistema bei aktyviau organizme vyks medžiagų apykaitos procesai.

Parengė Raminta Skripkaitė
Šaltinis: www.phi.org
Nuotraukos: www.food.yahoo.com; www.wordpress.com
Meniu.lt informacija