Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Įkurti Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmai

2011-07-24
Paskelbk savo straipsnį

„Žmonės nori gauti sveikatos apsaugos paslaugas, kurios būtų veiksmingos ir prieinamos. Deja kol kas taip yra ne visada. Tradicinė medicina daugiau orientuota į ligų gydymą. Ji nepakankamai vertina organizmo ir jį supančios aplinkos tarpusavio santykio, todėl skiria nedaug dėmesio sveikatos stiprinimui ir profilaktikai. Dažniausiai moderni medicina pradedama naudoti tik sutrikus sveikatai, o gydymui pavartojus aktyvius cheminius vaistus ar atlikus sudėtingas chirurgines operacija, nežiūrint į ligos simptomų išnykimą, lieka liekamieji reiškiniai, kuriuos taip pat tenka gydyti, todėl po gydymo ne visada pavyksta atstatyti prarastą gyvenimo kokybę. Šiai ir daugeliui kitų problemų spręsti ir yra steigiami Sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmai“, – kalbėjo Rūmų prezidentas, Klaipėdos Universiteto Medicinos edukacijos katedros vedėjas prof. Algimantas Kirkutis.

Rūmų veikla yra suskirstyta į du sektorius: sveikos gyvensenos, kuris skirtas sveikatos tausojimo, stiprinimo ir ligų profilaktikos veiklos vykdymui, bei natūralios medicinos, kurio uždavinys – papildomos ir alternatyvios medicinos metodikų taikymas ligų diagnostikoje ir gydyme. Sektoriuose veikia 16 komitetų, pavyzdžiui: Sveikos aplinkos ir ekologijos, Psichoemocinės ir dvasinės sveikatos, Sveikos mitybos, Jogos, Ajurvedos, Tradicinės kinų medicinos, Fitoterapijos (vaistažolių), Homeopatijos ir kiti.

„Mes siekiame integruoti tradicinę ir natūralią mediciną. Visas civilizuotas pasaulis eina šiuo keliu ir mes esame tikri, kad Lietuva neturėtų atsilikti. Jeigu žmogus atsiduria ligoninėje, jo organizmo sutrikimas bus išnagrinėtas biocheminiu lygiu ir jis bus gydomas skiriant atitinkamus vaistus arba operuojant. Tačiau jei jo liga netelpa į tradicinės medicinos rėmus, jis bus stebimas kol reikės operuoti, reanimuoti arba laidoti. Mes siūlome alternatyvą – kreiptis į natūralios medicinos specialistus, kurie gydys ne konkretų organą ar ligą, bet visą organizmą. Toks būdas yra labai reikšmingas, palaikant sveikatą bei išsaugant gyvenimo kokybę“, – įsitikinęs Vilniaus universiteto doktorantas, Pasaulinės kinų medicinos federacijos valdybos narys Vitalijus Naumavičius.

„Neabejojame, kad alternatyvi medicina turi būti pripažinta valstybės lygiu ir įteisinta. Tokia medicina apima visus ligų profilaktikos, gydymo, reabilitacijos metodus, kurių nemoko tradicinės medicinos mokyklos. Tikiu, kad mūsų bendromis pastangomis alternatyvios medicinos metodai bus pradėti taikyti tradicinėje medicinoje, o natūralios medicinos pasauliniai vadovėliai bus tikrais Lietuvos šeimos gydytojų ir kitų medicinos specialistų pagalbininkais“, – sakė Vilniaus universiteto onkologijos instituto fitoterapeutas, medicinos biologas Juozas Ruolia.

„Egzistuoja sveikos mitybos ir draugiško aplinkai maisto piramidės, manau kad lygiagrečiai turi būti sudaryta ir sveikatos sistemos piramidė, kuri dabar yra apversta. Šiuo metu sveikatos sistemos pagrindą sudaro cheminiai preparatai bei operacijos, o nuo natūralios medicinos liko tik nuotrupos. Manau, kad šioje piramidėje didžiausias dėmesys turi būti skirtas sveikai gyvensenai ir prevencijai. Sveikatos sistemos piramidės pagrindą turi sudaryti fizinis aktyvumas, sveika mityba bei dvasinė ir psichinė darna. Virš jų turi būti kuo natūralesnė medicina, kuri yra ne tik žymiai pigesnė, bet ir turi minimalų šalutinį neigiamą poveikį. Ir tik mažiausią piramidės dalį turi užimti tradicinės medicinos metodai – vaistai ir operacijos“, – sakė Lietuvos sveikuolių sąjungos valdybos narys Juozas Dapšauskas.

„Mūsų tikslas – bendromis jėgomis sukurti tokią aplinką, kurioje sveika gyvensena ir natūrali medicina būtų pripažinta, įteisinta bei finansuojama valstybės lygiu, o kiekvienas žmogus turėtų galimybę pasirinkti tarp tradicinės medicinos – su cheminiais vaistais ir ligų gydymu, ar sveikos gyvensenos kelią su natūralia medicina be šalutinio poveikio. Mums pabodo būti podukros  vietoje. Norime savo valstybėje tapti mylima dukra“, – sakė Ajurvedos akademijos vadovė Lina Lukošienė.

MENIU.LT ir LR Seimo kanceliarijos informacija
Nuotrauka: inmagine.com

2011 07 24