Įkraukite MP3 grotuvą naudodami daržoves (įdomybės)

Įkraukite MP3 grotuvą naudodami daržoves (įdomybės)

Jeigu savo MP3 grotuvą įkraunate naudodami USB jungtį, galite šiek tiek paeksperimentuoti ir sutaupyti elektros energijos.

Išradingas Didžiosios Britanijos gyventojas, 21 metų Owenas Louisas, sugalvojo, kaip sumažinti elektros energijos suvartojimą. Vieną kartą vaikinas, žiūrėdamas televizorių, naršydamas internete bei įkraudamas savo i-Pod'ą sumąstė, jog jį galima įkrauti kitaip. Žiniasklaidai jis dabar demonstruoja labai paprastą būdą: sudeda svogūnus į indą, užpila juos energiniu gėrimu, padaro dvi skylutes ir įsmeigia MP3 grotuvo USB jungtį. Toks „negudrus“ įrengimas MP3 grotuvo bateriją įkrauna per kelias valandas. Owenas išduoda paslaptį, jog šį triuką parodė draugas. Vaikinui pasirodė, kad tai labai originalus „žaliosios“ energijos išgavimo būdas, tausojantis aplinką.

Fizikos dėstytojas Philas Stubblesas teigia, jog kaip elektros energijos šaltinius galima naudoti beveik visas daržoves, kadangi jos turi jonų, kurie, paveikti energinio gėrimo, „sukuria“ elektros energijos krūvį: „Kai į svogūną prisigeria energinio gėrimo, jis pradeda veikti kaip elektrolitas ir tokiu būdu išgaunama elektros energija. Vienintelė problema – svogūno neilgaamžiškumas ir, žinoma, jo skleidžiamas nemalonus kvapas.“ Taigi imkite savo MP3 grotuvą ir į virtuvę!

Elena Germanovič
Šaltinis: metro.co.uk; onet.pl
Nuotraukos: metro.co.uk
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną