Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Graikijoje iškeptas milžiniškas pyragas

2009-09-20
Paskelbk savo straipsnį

Graikijos informacijos agentūra pranešė, jog graikų kulinarai, siekdami patekti į Gineso rekordų knygą, iškepė 20-ties metrų pyragą su obuoliais.

Milžinišką pyragą - 20 metrų ilgio, 65 centimetrų pločio ir 333 kilogramų svorio pagamino konditeriai su savanorių pagalba iš Aya kaimelio, įsikūrusio centrinėje Graikijoje. Akcija buvo skirta Obuolio dienai. Ja norėta pristatyti šiame regione augančio šio vaisiaus rūšis.

Tokiam milžinui pagaminti prireikė 5 valandų ir specialios 20 metrų ilgio krosnies. Komisija, besitikinti už tokį stebuklą-pyragą patekti į Gineso rekordų knygą, į Londoną nusiuntė paraišką sertifikatui gauti. Atsakymo kol kas laukiama.

Beje, visai nesenai graikų kepėjai sugebėjo patektį į rekordų knygą iškepę didžiausią pasaulyje sluoksniuotą pyragą. Jis buvo iškeptas šių metų birželį. Gigantiškas sluoksniuotas pyragas su kremo įdaru svėrė 182 kilogramus. Ilgis konditerinio gaminio siekė 20 metrų, plotis – 60 centimetrų. Keturiasdešimt kepėjų prireikė dviejų valandų tešlai pagaminti ir dar 40 minučių pyragui iškepti. Tiesa, buvo pastatyta speciali krosnis. Nežiūrint į tai, kad pyragas išties buvo milžiniškas, jis buvo akimirksniu sudorotas šventės svečių, kaip  ir pirmasis graikų konditerių kūrinys - obuolių pyragas.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: wordpress.com
Nuotrauka: corbis.com
Meniu.lt informacija