Geriausi ir blogiausi Europos miestai

Geriausi ir blogiausi Europos miestai

Atlikus socialinę apklausą, kurioje dalyvavo apie 2,4 tūkst. turistų, buvo išrinkti prasčiausi, brangiausi, švariausi, svetingiausi Europos miestai. Brangiausiu ir nešvariausiu Europos miestu buvo išrinkta Didžiosios Britanijos sostinė Londonas. Beje, Londone, turistų nuomone, taip pat siūlomas prasčiausias maistas.

Nekokius balus užsidirbo ir šio miesto gyventojai. Apklausos duomenimis, londoniečiai rengiasi prasčiausiai visoje Europoje. Visgi turistai teigiamai įvertino Londono viešuosius parkus, nemokamas pramogas, lankytinas vietas ir naktinį gyvenimą.

Maskva užėmė antrą vietą. Rusų virtuvę turistai įvertino prastai. Šiame mieste jie buvo pasitikti nesvetingai, be to, Maskvos gyventojai rengiasi bene prasčiausiai Europoje. Apklausos dalyvių nuomone, draugiškiausi ir svetingiausi žmonės gyvena Dubline, Amsterdame ir Edinburge.

25 % respondentų teigė, kad pats nešvariausias miestas Europoje yra Paryžius (Londonui atiteko 36 % balsų). Paryžius, turistų manymu, antras pagal brangumą Europoje ir pirmas miestas, kuriame svečiai iš kitų šalių sutinkami nesvetingiausiai. Tačiau Paryžius turistus vaišina skaniausiais, kokybiškiausiais ir gurmaniškiausiais patiekalais. Madų sostine tituluojamo miesto gyventojai gali didžiuotis ir skoningiausiai besirengiančių vardu.

Romantiškiausias Europos miestas – Venecija. Po jos seka Paryžius ir Roma. Tačiau už romantiką tenka mokėti. Venecija – trečias iš brangiausių Europos miestų. Antroji vieta atitenka Londonui, pirmoji – Paryžiui.

Praha, pasak turistų, yra naudingiausias miestas. Barselona – pats gražiausias miestas. Pasak turistų, čia daugiausia gražių architektūros paminklų. O neskoningiausia ir prasčiausia architektūra išsiskiria Varšuva. Nuobodžiausia turistams buvo Briuselyje ir Ciuriche. Švariausios pasirodė Kopenhagos, Amsterdamo ir Barselonos gatvės.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: turism.ru
Nuotraukos: corbis.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną