Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Geriant pieną ryte mažėja apetitas pietų metu

2009-06-29
Paskelbk savo straipsnį

Turbūt ne vienam atmintyje iškyla prisiminimai iš vaikystės, kai seneliai ar tėvai vertė gerti pieną, sakydami, jog tai labai sveika. Pasirodo, pieną rytais gerti reikėtų ir dėl kitų priežasčių – ne tik vaikams, bet ir suaugusiems...

Pasirodo, išgėrus neriebaus pieno ryte, malšinamas alkis, o pietų metu norisi valgyti mažiau. Tai patvirtino australų mokslininkai. Pasak jų, pienas suteikia sotumo jausto ir sumažiną apetitą kitam patiekalui, lyginant su vaisių gėrimu. Tyrime dalyvavo 34 moterys ir vyrai su viršsvoriu, tačiau nenutukę. Eksperimentas vyko dviem etapais – iš pradžių tyrimo dalyviai išgėrė pieno, kitą kartą, tokį patį kiekį vaisių gėrimo. Abu gėrimai turėjo po 250 kalorijų. Keturias valandas iki pietų meto, moterys bei vyrai komentavo savo sotumo jausmą, o per pietus galėjo valgyti iki soties. Mokslininkai nustatė, kad išgėrus ryte pieno, vyrams bei moterims padidėjo sotumo jausmas, buvo labiau patenkinti, todėl per pietus suvalgė apytikriai 9 procentais mažiau maisto, t.y. apie 50 kalorijų.

Tyrimo autoriai daro prielaidą, kad pieno baltymai, jame esanti laktozė ir gėrimo tankis gali suteikti sotumo jausmo. Beje, viena stiklinė pieno sudaro 16 procentų paros baltymų normos. Pasak mokslininkų, pasirenkant tam tikrą maistą galima ilgiau išlikti sotiems ir tokiu būdu   lengviau reguliuoti svorį ir sumažinti viršsvorį.

Elena Germanovič
Šaltinis: medicalnewstoday.com
Nuotrauka: corbis.com
Meniu.lt informacija