Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Gera žinia vynų mėgėjams

2009-11-12
Paskelbk savo straipsnį

Italijos enologijos specialistų asociacija teigia, kad 2009 metų derlius Italijoje – puikios kokybės, o šių metų vynai už prieinamą kainą. Pasak asociacijos, vynų kainos nukrito 40 procentų... Tuo tarpu Nacionalinis vyno komitetas teigia, jog vynas geras, tačiau neišskirtinis. Kitų specialistų teigimu – tai puikūs metai, ypač baltiems vynams.

Iki rugsėjo mėnesio Italijoje vyno buvo pagaminta mažiau. Pasak specialistų, tai lėmė keisti orai – rugsėjo mėnesį, ypač pietinėje dalyje karštas dienas lydėjo lijundros. Giuseppe Martelli, kuris vadovauja Assoenologi asociacijai, teigė, kad šiemet Italijos centrinėje šiaurės dalyje pagamintų vynų kokybė ypač aukšta.

Jau trečius metus iš eilės Veneto regione pagamina daugiausia vyno, šiais metais šis rodiklis siekė 7,7 milijonų hektolitrų. Pjemonto regione pastebėtas didžiausias vyno gamybos prieaugis, o štai Sicilijos ir Marche regionuose vyno pagaminta 10 procentų mažiau. Abruzzo ir Puglia vyno gamyba krito 15 procentų. Vertėtų paminėti, jog Veneto, Puglia, Sicilijos ir Emilia-Romagna regionuose pagaminama pusė itališkų vynų kiekio. Kaip žinia, itališki vynai džiaugiasi pripažinimu ir paklausa užsienio rinkoje. Vis dėlto pastebima tendencija - užsakovai renkasi pigesnius variantus.

Elena Germanovič
Šaltinis: italymagazine.co.uk
Nuotrauka: corbis.com
Meniu.lt iformacija