Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

„Forbes“: sveikiausia pasaulyje - Japonų virtuvė (pasaulyje)

2010-03-10
Paskelbk savo straipsnį

Žurnalas „Forbes“ įvardyjo 10 pasaulio virtuvių, kurių kulinarinės tradicijos geba išsaugoti puikias kūno formas ir ilgaamžiškumą.

Pačia sveikiausia išrinkta japonų virtuvė. Šioje šalyje višsvoriu skundžiasi tik 1,5% gyventojų, o vidutinė gyvenimo trukmė siekia 82 metus. Japonijos kulinarijoje plačiai naudojamos visos kopūstų rūšys – nuo lapinių iki brokolių, patiekalų skonį papildant žuvimi ir soja. Pagrindinis angliavandenių šaltinis - mikroelementais praturtinti makaronai iš grikių miltų. Japonams nėra priimtina persivalgyti, jie stengiasi skrandžius užpildyti 80 procentų, palikdami truputį vietos, juk visi puikiai žinome, jog sotumo jausmas ateina vėliau. 

Antroje sveikos mitybos reitingo vietoje – Singapūro virtuvė. Tai šalis, kurioje vidutinė, panašiai kaip ir Japonijoje, gyvenimo trukmė - 82 metai. Nors mitybos pagrindą sudaro ryžiai, į meniu įtraukiama nemažai daržovių ir žuvies. Mėsa čionai nedažnai patiekiama. Aistrą saldumynams vietiniai gyventojai malšina tropiniais vaisiais arba mažai kaloringais desertais.

Kinijos virtuvė į naudingiausiųjų „trejetuką“ pateko už tai, kad dvi trečiosios patiekalų čionai gaminami iš vaisių, daržovių, ankštinių arba grūdinių kultūrų, pagardinant prieskoninėmis žolelėmis, imbiero šaknimi ir česnaku. Jei ne kiniečių potraukis keptiems patiekalams, vidutinė šios šalies gyventojų trukmė būtų kur kas ilgesnė nei 73 metai. Nutukusių kiniečių skaičiuojama vos 1,8 procento.

„Forbes“ išskyrė ir švedus, nors atsižvelgiant į klimato sąlygas, daržovių ir vaisių čia nėra itin gausu. Kita vertus, pieno produktai kartu su juoda duona, žuvimi ir uogomis, sudarančiais raciono pagrindą, vidutinę gyvenimo trukmę prailgina iki 81 metų. Persivalgiusių gyventojų šioje šalyje skaičiuojama 11 procentų.

Penktoje vietoje įsikūrė prancūzai, nors jie garsėja savo meile mėsai, bandelėms, šokoladui ir žinoma, kokybiškam ir kaloringiems sūriams. Viršsvorio turinčių Prancūzijoje skaičiuojama vos 6,6 procentų gyventojų, o gyvena vidutiniškai iki 81 metų. Leidinys pabrėžia, jog prancūzų sveikatos paslaptis slypi tame, kad jie užkandžiauja dažnai, tačiau mažomis porcijomis, o vietoje keptų riebaluose produktų, renkasi troškintus, ant grotelių keptų arba garuose ruoštus patiekalus.

Į dešimtuką taip pat pateko ir Viduržiemio jūros virtuvė (Italija, Ispanija), kuri garsėja jūros produktais ir alyvuogių aliejumi. Graikija (riebios žuvys ir baklažanai), Izraelio (prieskoniai ir žolelės), o taipogi Korėja, kur populiariausias patiekalas - kimčhi — daržovės, marinuotos su įvairiais, dažniausiai itin aštriais prieskoniais.

Priminsime, kad praėjusių metų rugpjūtį „Forbes“ įvardino dešimtuką miestų, kuriuose galima ragauti skaniausių patiekalų. Plačiau>>

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: forbes.com
Nuotraukos: wordpress.com
Meniu.lt informacija