Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Energetinė kramtomoji guma pavojinga sveikatai

2009-06-03
Paskelbk savo straipsnį

Dideli kiekiai kramtomosios gumos, kuri suteikia žvalumo, organizme gali iššaukti kofeino perdozavimą.

Italijos specialistai perspėja, jog energetinės kramtomosios gumos vartojimas sveikatai gali kelti pavojų. Tokios išvados mokslininkai priėjo po to, kuomet į vieną iš Neapolio klinikų buvo atvežtas paauglys su kofeino perdozavimo požymiais.

Į ligoninę buvo atvežtas trylikametis moksleivis. Jis buvo itin susijaudinęs, agresyvus, skundėsi dažnais skrandžio spazmais, dažnai šlapinosi, jam dilgčiojo kojas. Be to, buvo padažnėjęs paauglio kvėpavimas, padidėjęs kraujospūdis bei dažnas, nereguliarus pulsas. Atlikus tyrimus analizai moksleivio organizme neparodė amfetaminų, heroino ar kokaino požymių. Išaiškėjo, jog berniukas prieš papuldamas į ligoninę suvalgė dvi pakuotes energetinės kramtomosios gumos. Kadangi jos sudėtyje yra didelis kiekis kofeino, tai suvalgyta dozė pasirodė švelniai tariant paaugliui didoka – 320 miligramų kofeino. Vaikui, sveriančiam vos 45 kilogramus tai tolygu 10 suaugusio žmogaus, sveriančio 70 kilogramų arbatos puodelių.

Italų gydytojai susirūpino ir perspėja, jog tokių kramtomųjų gumų, kurios suteikia hyper-aktyvumo, žvalumo nesaikingas vartojimas gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų. Vaikai ir paaugliai saldumynais bei kramtomomis gumomis mėgaujasi besaikiais kiekiais, o nežinodami apie pasėkmes gali stipriai pakenkti organizmui.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: lenta.ru
Nuotraukos: corbis.com
Meniu.lt informacija