Ekonominė krizė – priverstinė „dieta“

Ekonominė krizė – priverstinė „dieta“

Pasak populiaraus britų kulinarinio šou vedėjo Jameso Oliverio, ekonominė krizė, palietusi Didžiąją Britaniją, padarė nemažą įtaką ir britų mitybos įpročiams. Jie, žinoma, pasikeitė ne į gerąją pusę.

Žinomas virtuvės šefas parlamento nariams atvėrė akis – pasak jo, pirmą kartą britų salų istorijoje tiek daug gyventojų vis dažniau nebegamina sveikų patiekalų, o renkasi itin kaloringą, sveikatai kenkiantį, bet pigesnį greitąjį maistą ir maistą išsineštinai: „Britai tiesiog nesugeba gaminti pigesnių patiekalų, todėl verčiau renkasi greitąjį maistą. Nutukimo lygis Didžiojoje Britanijoje peržengia visas ribas ir tai nesusiję su mobiliais telefonais, plazminiais televizoriais ir t. t. – tai nesugebėjimas tinkamai maitinti savo šeimos narių“. Pasak Oliverio, šis reiškinys palietė visus visuomenės sluoksnius: „Net dideles pajamas gaunantys žmonės nesugeba tinkamai maitinti savo vaikų“.

Oliveris tvirtina, jog pagrindinė priežastis yra labai paprasta – daugelis neišmano pagrindinių maisto gaminimo principų, todėl esant ribotoms pajamoms, britai linkę eksperimentuoti ir sveiką mitybą iškeičia į pigesnius, bet nesveikus patiekalus. Populiaraus kulinarinio šou vedėjas tikina, jog gaminti galima su malonumu ir turint mažesnes pajamas: „Tiesiog reikia vietoj brangesnės mėsos rinktis pigesnę“, – pataria Oliveris.

Šis vyras prieš kurį laiką įtikino britų valdžią skirti papildomus 200 milijonų svarų, siekiant pagerinti pietų kokybę mokyklose – tuo metu Oliveris tvirtino, jog artėja neišvengiama sveikatos krizė. Dabartinės konferencijos metu virtuvės šefas teigia, jog jei nebus pradėta kovoti su antsvorio problema, kuri sklinda tarsi epidemija, po 10 metų ištaisyti klaidas bus 10 kartų sunkiau.

Oliveris paskelbė manifestą prieš nutukimą: jis pasiūlė formuoti mitybos įpročius ir jau pradinėje mokykloje mokyti vaikus tinkamai gaminti maistą, o suaugusiems pravesti kulinarinius kursus darbe. Pasak 33 metų vyro, jeigu nebus imtasi veiksmų, po kurio laiko padėtis bus tokia pati kaip JAV. Oliveris tikina, jog sveikatingumo akcija nėra nukreipta prieš greitąjį maistą, tačiau šiuo metu dauguma žmonių linkę rinktis būtent šią alternatyvą.

Elena Germanovič
Šaltinis: onet.pl; Reuters
Nuotrauka: jamieoliver.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną