Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Ekologiški architektūros sprendimai – nuo namų iki lauko kavinių (ekologija)

2010-04-12
Paskelbk savo straipsnį
Kaip žinia skubantis vartoti pasaulis negailestingas – išmetami daiktai dažnai dar tinkami vartoti, keičiami kitais, nes morališkai paseno arba prarado estetinę išvaizdą. Vis dėlto yra ir kita medalio pusė – siekiant mažinti išlaidas, kai kurie žmonės pasitelkia medžiagas, kurios vieną kartą panaudotos, gali tarnauti ir toliau.

Europos architektai panaudoja iš Azijos ir kitur į Vakarų Europą plūstančius konteinerius neįprastoms statyboms. Iš šių „dėžučių“ gimsta nestandartiniai namai, bendrabučiai studentams Amsterdame ir net lauko kavinės. Pažangi idėja ir maži statybos kaštai, kurie leidžia daugiau investuoti į vidų – štai kas nugali.

Moderni konteinerių architektūra leidžia sukurti patogius, net liukso klasės būstus. Puikus to pavyzdys: amerikiečių architekto, Adamo Kalnino, projektuojami namai. Jo paties namas Bunny Lane House, New Jersey – industrinės estetikos ir tradicinio jaukumo derinys. Tas pats architektas siūlo ang. Push Botton House. Nors tai labiau artistinė provokacija nei gyvenamo namo koncepcija. Iš išorės namo vidaus nesimato, tuo tarpu paspaudus mygtuką, sienos nusileidžia, sukurdamos patogų naudojimui, pilnai apstatytą erdvę. Dvi sienos tampa virsta į šonines terasas, galimi ir kiti variantai. Šis sprendimas rado pritaikytas praktikoje: šie konteineriai puikiai tarnauja kaip mobilios, sezoninės kavinės. Juos patogu ir lengva transportuoti į norimą vietą.

Mintis ne nauja, bet ekologiškesnė

Vertėtų paminėti, kad statybos istorijoje ši mintis nėra nauja: 1960-tais bei 1970 metais jau buvo bandyta sukurti namus iš kubinių profilių, kurie prieš tai buvo pagaminti fabrikuose. Šio projekto silpnoji vieta – būtinybė sukurti brangią infrastruktūrą, todėl tai neturėjo ekonominio pagrindimo, ne taip kaip jūros konteineriai. Pastarųjų dydis standartizuotas, todėl dėl to sunkumų nekyla. Kadangi konteineriai gaminami masiškai – tai pigus produktas. Juose iš Kinijos į Europą bei JAV laivais plukdomos prekės.

Elena Germanovič
Šaltinis: focus.pl
Nuotraukos: just-whatever.com
Meniu.lt informacija
2010 04 12