Ekologiškas naktinis klubas (įdomybės)

Ekologiškas naktinis klubas (įdomybės)

Lapkričio mėnesį Niujorke buvo atidarytas naujas naktinis klubas, skirtas propaguoti sveiką gyvenimo būdą. Atrodo, kad sąvokos „naktinis klubas“ ir „sveikas gyvenimo būdas“ visiškai nesuderinamos. Tačiau šiais laikais žmogaus fantazija yra beribė, todėl kažkada sunkiai suvokti, nederantys dalykai šiandien yra itin vertinami. Būtent tokiu tapo Niujorke, Soho gatvėje, esantis naktinis klubas „Greenhouse“.

Pagrindinė „žaliojo klubo“ koncepcijos idėja – sveikata. Ji „slepiasi“ klubo pavadinime. Ekologiškoje 6000 kvadratinių metrų erdvėje draudžiama rūkyti, interjere apstu įvairiausių augalų, todėl klubas labiau primena oranžeriją ar išpuoselėtą šiltnamį. „Norėjosi sukurti naujos kartos klubą, kuris būtų „kietas“. Galbūt kol kas jis nesulaukė tiek dėmesio, kiek tikėjomės, bet esu tikras, sulauks“, – įsitikinęs klubo įkūrėjas J. Bakhshis.

Naktinis klubas pastatytas pagal LEED sertifikatą. Tai reiškia, jog viskas (nuo statybinių medžiagų iki smulkiausių interjero detalių) yra pagaminta tik iš natūralių medžiagų, kurias galima perdirbti. Sienos – iš greitai augančių bambukų, o lubose – energiją taupančios lemputės, išeikvojančios minimalų energijos kiekį. Visa garso sistemai reikalinga energija gaunama iš vėjo. „Greenhouse“ įrengimas kainavo maždaug 35 procentais daugiau nei įprasto klubo. Beje, padavėjų apranga pagaminta Afrikoje, ekologiškoje drabužių įmonėje „Edun“.

Ekologiškos idėjos dominuoja ir baro meniu – visi kokteiliai maišomi tik su šviežiomis sultimis. Su kokteiliais patiekiami plastikiniai šiaudeliai ir servetėlės.

Ekologiško klubo įkūrėjas Jonas Bakhshis ne naujokas šioje rinkoje – „žaliąsias“ įstaigas jis jau yra atidaręs Paryžiuje, Kanuose ir Toronte.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: www.lifelounge.com
Nuotraukos: http://guestofaguest.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną