Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Ekologija virtuvėje (III dalis)

2010-08-16
Paskelbk savo straipsnį

Apsipirkinėkite protingai

* Prieš eidami apsipirkti sudarykite pirkinių sąrašą. Tyrimai rodo, kad impulsyviai pirkdami pirkėjai išleidžia 40 % daugiau nei tiksliai žinantys, ko nori.

* Keiskitės daiktais su draugais ir kaimynais (barteriniai mainai) vietoj to, kad mokėtumėte pinigus parduotuvėje. Prieš pirkdami ką nors, ko jums reikės tik vieną ar keletą kartų, pamėginkite tą daiktą pasiskolinti.

* Pirkite drabužius sezono pabaigoje, taip sutaupysite net iki 80 % nuo pradinės kainos. Ir, žinoma, pirkite tik tai, ką iš tikrųjų nešiosite. Dažnai firmos parduoda daiktus norėdamos susigrąžinti bent nedidelę dalį jų vertės, tad galima pamėginti įsigyti ką nors už pakankamai gerą kainą. Tačiau „geras pasiūlymas“ yra šimtaprocentinis praradimas, jei drabužio niekada nedėvėsite.

* Stenkitės apsipirkti kuo greičiau. Mokslininkai teigia, kad kiekviena prekybos centre praleista minutė pirkėjui kainuoja maždaug po papildomą litą.

* Eikite apsipirkti sotūs. Tyrimai rodo, kad sotūs pirkėjai išleidžia apie 10 % mažiau pinigų.

* Jei ruošiatės dideliam pirkiniui, palaukite iki mėnesio arba ketvirčio galo. Dažniausiai tada pardavėjai peržiūri kainas, tad didesnė tikimybė gauti gerą pasiūlymą.

* Parduotuvėje peržiūrėkite ir viršutines, ir apatines lentynas – brangiausios prekės būna sudėtos lentynose, esančiose akių lygyje.

* Pirkdami ką nors internetu, nepatingėkite paieškoti nuolaidų kuponų. Taip sutaupysite apie 10 % pirkinio vertės.

* Apsipirkinėkite kartą per savaitę. Taip sutaupysite ir laiko, ir pinigų (dėl impulsyvių pirkimų).

* Palyginkite sveriamų ir supakuotų produktų kainas. Dažniausiai sveriamos prekės kainuoja mažiau.

* Svarbiausia – pirkite tik tiek, kiek suvartosite, kad netektų išmesti.

* Jei įmanoma, rūšiuokite virtuvės atliekas. Organines atliekas kompostuokite – taip sumažinsite į sąvartynus patenkančių atliekų kiekį ir kartu pasigaminsite maistingos žemės augalams.

Patrauklesnė sąskaita už maistą

Ne paslaptis, kad didžiąją dalį savo ar šeimos biudžeto tiesiog „suvalgome“, nes maistas nuolat brangsta. Labai panorėję, net ir pirkdami tuos pačius maisto produktus, galite šiek tiek sutaupyti. Žinoma, jei apsipirkimui galite skirti daugiau nei dešimt minučių.

Prekybos centre pirmiausia neskubėdami pasivaikščiokite tarp lentynų – atkreipkite dėmesį į prekes, šalia kurių kainų yra užrašas „akcija“ ar pan. Ilgai negendančių produktų mažesne kaina galite nusipirkti ne vieną, o dvi pakuotes. Greitai gendančių produktų rinkitės mažesnes pakuotes, o ilgesnio galiojimo – didesnes. Laukdami eilėje prie kasos pavartykite specializuotus prekybos centro katalogus – atrasite dar ne vieną prekę, kurią tą dieną siūloma įsigyti už mažesnę nei įprasta kainą.

Užsienyje jau seniai populiarios prekių kainų palyginimo svetainės, toks įrankis yra ir Lietuvoje. Internetas įgalina realizuoti idėjas, kurių realybėje greičiausiai nepavyktų įgyvendinti. Prieš perkant kelis šimtus ar kelis tūkstančius kainuojančią prekę, visada ieškoma geriausias sąlygas siūlančio pardavėjo: pasirenkamas tas, kurio klientų aptarnavimas geriausias, plačiausias parduotuvių tinklas, kokybiškas garantinis aptarnavimas. Tačiau svarbiausias kriterijus, veikiausiai, yra kaina.

II straipsnio dalis>>

Parengta pagal Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje leidinį „Išmingtingo namų ūkio tvarkymo vadovą“. „Ekorekomendacijos.lt“ ir „Ekologiška-ekonomiška“ projekto rekomendacijas

Leidinio „Restoranų verslas“ informacija

2010 08 16