Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Didžiosios Britanijos putojantys vynai gali prilygti šampanui?

2011-01-20
Paskelbk savo straipsnį

Nors kurį laiką iš britų buvo juokiamasi, tačiau šiuo metu britų putojantys vynai gali konkuruoti su geriausiais ir brangiausiais šampanais. Anksčiau Anglijos klimatas buvo per atšiaurus auginti Chardonnay vynuoges, tačiau klimato atšilimas lėmė tai, kad pietinėje Anglijos dalyje klimato sąlygos tokios, kokios buvo Šampanės regione XX amžiaus šeštame ir septintame dešimtmetyje.

Kadangi dirvožemis yra panašus, kai kurie Anglijos vynų gamintojai, tokie kaip Ridgeview, gali auginti visas šampano vynuogių veisles: Chardonnay, Pinot Noir bei Pinot Meunier. 2010 metų pasaulinių Decanter vyno apdovanojimų metu Ridgeview pagamintas Grosvenor Blanc de Blancs 2006 vynas iškovojo tarptautinį putojančių vynų trofėjų. Viso apdovanojimų metu Anglijos vynų gamintojai buvo apdovanoti 47 medaliais įvairiose kategorijose, tarp jų putojančių vynų. Taigi galima spėti, kad Anglijos vynų potencialas tikrai nemažas.

Kai kurie ekspertai prognozuoja, kad klimato atšilimas nuo XXI amžiaus vidurio iki pabaigos gali pakeisti pasaulio vyno žemėlapį, o vynuogių auginimo regionai pasislinks iš šiltesnių į vėsesnio klimato regionus. Šiauriniame pusrutulyje, Oregone, Vašingtono valstijoje, Britų Kolumbijoje (provincija Kanados vakaruose), Vokietijoje, šiaurinėje Prancūzijos ir Anglijos dalyse galima bus gaminti kokybiškus vynus. Pietiniame pusrutulyje vynuoges galima bus auginti Šiaurės Čilėje ir Argentinoje, Naujosios Zelandijos ir Tasmanijos šiaurėje. Reikėtų prisiminti, kad tai tik prognozės, kadangi klimato pokyčius nuspėti be galo sunku.

Kaip tikina Rytų Anglijos universiteto mokslininkas, daktaras Mike Hulme teigia, kad įvertinus keletą klimato atšilimo scenarijų (Golfo srovės pokyčius atsvers padidėjęs šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis) didesnė tikimybė, kad Didžiosios Britanijos klimatas atšils, o ne atšals. David Carr Taylor, Carr Taylor vynuogynų Hastings mieste, vykdantysis direktorius teigia, kad kai kurios vynuogių veislių derlius prisirpsta anksčiau, lyginant su XX amžiaus paskutiniu dešimtmečiu, tačiau jo manymu tai lemia natūralūs cikliniai oro pokyčiai, o ne klimato atšilimas. Anot Mark Skarman, kuris specializuojasi raudonųjų vynų gamyboje, klimato atšilimas gali pakirsti jo verslą, kadangi šiuo metu jis vienintelis Anglijoje gamina Cabernet Sauvignon/ Merlot mišinį. Derbies vyno ūkio, esančio Dorking vietovėje, atstovė atskleidė, kad atšilus klimatui planuojama sodinti daugiau raudonų vynų vynuogių veislių. Tuo tarpu Anglijos vyno gamintojų organizacijos direktorės Julia Trustram Eve teigimu, jeigu oras ir pasikeis, vyno ūkių savininkai turės marias laiko prie šių pokyčių prisitaikyti.

Elena Germanovič
Šaltinis: www.decanter.com
Nuotraukos: inmagine.com

MENIU.LT informacija

2011 01 19