Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Didžiojoje Britanijoje rasta didžiulė austrė

2009-05-15
Paskelbk savo straipsnį

Užvakar, gegužės 13 dieną, britų žvejys rado milžinišką austrę. Didžiosios Britanijos žiniasklaida praneša, kad austrė buvo aptikta dėžutėje su žuvimi, įsigytoje žuvies turguje, Plimouthe (uostamiestyje, esančiame Devonšyro grafystėje).

Žvejys, nuėjęs į žuvų turgų įsigyti jauko žuvims, dėžutėje atrado milžinišką staigmeną. „Ji didžiulė. Nesu tokios matęs. Ji tiesiog buvo po kitomis žuvelėmis. Pamaniau, kad nužudyti tokią retenybę būtų per žiauru, tad pasikviečiau uosto kapitoną. Jis austrę nusprendė įleisti į akvariumą.

Pasak žuvininkystės biologo, tokie pavyzdžiai yra labai reti. Tokio dydžio austrės patelė gali padėti iki trijų milijonų kiaušinėlių. Šiuo metu milžinišką radinį galima pamatyti Mevagissey akvariume. Laimikio plotis – apie 18 cm, sveria – 1,36 kilogramo. Tai pati didžiausia austrė per visą žvejų istoriją, pagauta Didžiojoje Britanijoje. Tačiau į Gineso rekordų knygą šis įvykis nebus įtrauktas, kadangi ten fiksuojami tik pasauliniai rekordai.

Iki šiol didžiausios austrės rekordas priklauso amerikiečių žvejams, kurie ją pagavo 1999 metais Česapikso įlankoje (Chesapeake Bay, Atlanto pakrantėje, prie Virdžinijos). Absoliuti pasaulio „čempionė“ svėrė 3,67 kilogramo, jos plotis buvo 30,48 cm.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: Telegraph.co.uk
Nuotrauka: Telegraph.co.uk
Meniu.lt informacija